URLA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Urla/Güzelbahçe'de kargir ev ve arsası mahkemeden satılıktır

URLA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061873
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : GÜLBAHÇE MAH. / İYTE
: 541
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 Satış
Muhammen Bedeli
:
574,350 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Urla Adalet Sarayı 12 Numaralı Yazı İşleri Müdürlüğü odası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Urla ilçesi Gülbahçe Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 445 Ada 18 Parsel sayılı, tapuda 541,23 m² yüzölçümlü olarak, "kargir ev ve arsası" niteliğinde kayıtlı taşınmaz olup, parsel güneydoğusunda 12105 sokak cepheli, Köyiçi Mevkiinde, merkezi konumda kalmaktadır. Üzerinde paftasına göre brüt yaklaşık 63 m² alanlı 1 adet tek katlı kargir konut binası bulunmakta olup, kuzeydoğu yönünde yol cephesinde brüt yaklaşık 50 m² alanlı, temeli atılarak atıl bırakılmış depo görüntüsünde yapı görülmüş, ekonomik nitelikte olmadığına kanaat getirilmiştir. Gülbahçe Cad.'ne mesafesi 150 mt, denize 1 km., Urla merkezine yaklaşık 14 km ve Yüksek Teknoloji Erstitüsü'ne 2 km.dir. Yaklaşık 45 yaşlarında olan konut yapısı, kiremit çatı örtülü, dış cephesi sıvalı, doğramaları PVC dir. Ön cephede solda, sonradan çıkma şeklinde ilave edilmiş banyo alanı bulunmaktadır. Yapı klasik özelliklerde ve bakımsızdır.
Adresi : İzmir ili Urla ilçesi Gülbahçe Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 445 Ada 18 Parsel
Yüzölçümü : 541,23 m²
İmar Durumu : Urla Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü, 18/06/2019 Tarih ve E.17019 sayılı yazıları ile "1/5000 ölçekli Gülbahçe Nazım İmar Planında meskun konut alanı konut alanı olarak planlanmış olup, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılıp onaylanmadan parselde uygulama yapılamaz" bildirilmiştir.
Kıymeti : 574.350,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Urla Adalet Sarayı 12 Numaralı Yazı İşleri Müdürlüğü odası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere, İİK 127 maddesi uyarınca, gazete ilanı ve E ilan tebliğ yerine geçecektir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR