TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Tire/Hürriyet Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064553
Şehir : İzmir / Tire
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / TİRE
Oda Sayısı : 4+1
: 157
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK TİRE 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/2171 Esas
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİRE
İCRA DAİRESİ
2014/2171 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Tire İlçe, Yeni mh Maltepe Kırıkkova mevkii ,1211 Ada, 14 Parselde kayıtlı 2.kat 5 nolu bağımsız bölüm . Doğudan Maltepe caddesine cephelidir.200 m güneyinde Tire Park AVM bulunmaktadır.Şehir merkezi, kamu kurumları ve sosyal mekanlara yürüme mesafesindedir.Her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Binada otopark bulunmaktadır.Asansörü yoktur.Kat irtifaklı mülkiyetli tapuludur. Ana taşınmaz içerisinde tek blok, 3 katlı ve her katta 2 daire bulunmaktadır.Bina yaşı 9 , çevre düzenlemesi yapılmış bakımlı ve temiz,çatıda kiremit kaplıdır.Bina girişi ve merdiven boşluğu çok rahat kullanılabilir durumdadır. Taşınmaz 2+1 ve 117 m² büyüklüğünde tapuda mesken olarak kayıtlı ancak bloğun güney cephesinde ve içten merdivenli çatı katı bağlantılıdır ve çatı katında 40 m² kullanım alanlı, 2 oda ve banyo tuvalet bulunmaktadır. Toplam kullanım alanı 157,00 m² dir. En üst katta bakımlı ve kullanışlıdır.Bağımsız bölüm 3 cepheli olmakla birlikte doğusu Maltepe caddesine cepheli diğer cepheleri iç kısımlara bakmaktadır.Kaloriferli doğalgazlıdır.Boş tadilat yapılmakta , giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap ceviz kaplama, pencereler pen, ıslak zeminler parke ve diğer kullanım alanları laminent kaplıdır.Rahat kullanışlı bir bağımsız bölümdür.Satış kabiliyeti yüksektir.
Adresi : Hürriyet mh Maltepe cd n:1
Yüzölçümü : 601,50 m2
Arsa Payı : 66/384
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 katlı E:0,30 inşaat yapılaşma iznine tabidir.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 18.04.2007
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR