TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Tire Cumhuriyet Mah.de 110 m² mesken icradan satılıktır

TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114612
Şehir : İzmir / Tire
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / GÖKÇEN
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK TİRE 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2406 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Tire Belediyesi Hİzmet Binası Meclis ve Nikah Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİRE İCRA DAİRESİ
2019/2406 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : İzmir İli,Tire İlçesi,Cumhunriyet Mah.,Çengelalanı mevkii,1069 ada 27 parsel sayılı 309,15 m2 yüzölçümünde arsa niteliğindeki taşınmazda bulunan 4. Kat 5 nolu bağımsız bölüm ,mesken niteliğindeki taşınmaz şehir merkezi olan orta parka 680 m. istasyona 150 m mesafededir.Binanın her katinda tek bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina yaşı 30-35 yıllıktır.Asansör yoktur. Doğalgaz hattı bina da mevcuttur.Araç otoparkı ve çatı yoktur.5 nolu bağımsız bölüm 3+1 ve yaklaşık 110,00 m2 büyüklüğündedir.3 cepheli ve aydınlıktır.En üst kattır. Doğalgazlı kaloriferlidir. Giriş kapısı çelik,iç kapılar Amerikan ve pencereler pen,ıslak zeminler tamamı laminat kaplıdır.Oturma odasında balkon vardır.Mutfakta ankastre mevcut olup,balkonu mutfağa katılmıştır.Oldukça bakımlı ve kullanışlıdır.Borçlunun hissesi tamdır. Adresi : Cumhuriyet Mah.Yahya Kemal Caddesi No:31 Tire
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile konutudur şerhi bulunmaktadır
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi Hİzmet Binası Meclis ve Nikah Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2406 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR