SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar'da tripleks mesken icradan satılacaktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021565
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / DOĞANBEY
: 166
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 06.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/130 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
Belediye mezat (düğün) salonu Seferihisar / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
DOSYA NO: 2019/130 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Seferihisar ilçesi, 4143 Parsel, DOĞANBEY Mahalle, Armutçuk Mevkii, Dubleks bina ve arsası Nolu 13 Bağımsız Bölüm. Taşınmaz üzerinde dökme betonarme karkas teknikle yapılmış, bodrum+zemin+1 normal kat olmak üzere 3 kattan oluşan bir blok bina, ikiz nizamlı yapının villalarından biridir. Zemin kat+1.kat+çatı katı içten merdivenli tripleks meskendir. Bodrum katın girişi ayrıdır, ulaşımı zemin kattan, kotuna merdivenle iniş yolu ile sağlanmış, üst katlarla içten merdiven bağlantısı yoktur. Ayrı bir bağımsız bölüm olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz yapı kullanma izin belgesinde 2 katlı olarak gözükmekte olup bodrum kat ruhsatsızdır. Taşınmaz yapı kullanma izin belgesi ile uyumsuzdur. Çatı kat açık alan teras balkon şeklinde olup fiili olarak kullanımda bina 4 katlıdır. Bodrum kat kısmi bodrum şeklinde takribi 30 m2, zemin 55 m2, 1.normal kat ile çatı terası 60'ar m2 olmak üzere toplamda bürüt 205 m2 inşaat alanına, 166 m2 ise net kullanım alanına sahiptir.
Taşınmaz ve bulunduğu bölge alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, denize çok yakın ve deniz manzaralıdır. Kuşadası / İzmir bölünmüş yoluna 1700 m, sahil şeridine 220 m, ilçe merkezine ise 14 km.dir. Bodrum kat iç cephe duvar, zemin kat ve 1.kat iç cephe duvarlarında dış cepheden ve 1.kat tavanında çatı terasından nem alma problemleri vardır. Dış cephesinde ise yoğun çatlak oluşumları gözlenmiştir.
Zemin kattan 1.kata çıkış merdiveni betonarme, birinci kattan çatı kata çıkma merdiveni ise demir profil knokstrüksiyondur. Balkon demirleri boyalı demir profildir. Korozyonlar mevcuttur. Taşınmazın genel olarak kapsamlı bakım ve onarım istemesi negatif özellikleri olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Atatürk Mahallesi 5752 Sokak No.18/13 Seferihisar / İZMİR
Yüzölçümü : 13.967,73 m2
Arsa Payı : 1/82
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında (tapu kaydındaki gibi)
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Belediye mezat (düğün) salonu Seferihisar / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
Dosya No : 2019/130 T. Sayfa - 2
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanın tebliğ yerine geçeceğine, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/130 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR