SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar'da 3+1 daire icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048825
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / SEFERİHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/419 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( Düğün Salonu ) Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/419 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN :
Taşınmazın Adresi : Camikebir Mah. 87 Sokak No:7 Gündoğdu Apt. D:4 Seferihisar İzmir
(Adres İzmir Büyükşehir Belediyesi Üç Boyutlu Kent Rehberinden alınmıştır.)
Tapu Bilgileri : İzmir İl, Seferihisar İlçe, 3057 Ada, 4 Parsel, CAMİKEBİR Mahalle/Köy, Karakayalar Mevkii, 1. Kat , 4 Nolu Bağımsız Bölüm mesken
İmar Durumu: Seferihisar Belediyesi tarafından sayın Müdürlüğe yazılan 03.10.2018 tarihli yazıda 3057 ada 4 parselin 1/1000 uygulama imar planında ayrık nizam 5 kat taks:0.25 kaks:1.25 olmak üzere konut imarlı olduğu belirtilmiştir.
DEĞERLENDİRMELER: Taşınmaz yerinde dökme betonarme karkas teknikle yeni inşa edilmiş binanın, zemin+birinci normal katındaki 3 oda + 1 salon mimari dizaynlı meskendir.
Taşınmaz Seferihisar-İzmir bölünmüş yoluna ve 87 sokağa (İzmir Caddesi) cephelidir. numaratajını İzmir Caddesi?nin tali yolu olan 87 sokaktan almaktadır. Bulunduğu lokasyon iyidir.
Taşınmazın bulunduğu bölge altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Seferihisar İlçe merkezinde bulunmakta olup Hükümet Konağı'na kuşuçuşu 2 km mesafededir. Çarşıya, alışveriş merkezlerine çok yakındır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı çok kolaydır.Taşınmazın bulunduğu bölgede 3-5 katlı müstakil konut binaları, işyerleri, marketler, parklar, yeşil alanlar, İlçe Jandarma Komutanlığı bulunmaktadır.Taşınmaz 106 m2 bürüt inşaat alanına sahiptir.
3 oda + 1 salon mimari dizaynlıdır. Mutfak kapalı mutfaktır. Bulunduğu bina yeni inşa edilmiş, deprem yönetmeliğine uygun ve yapı denetimli olup hem taşınmaz hem de bina 1.sınıf lüks inşaat malzemeleri ile inşa edilmiştir. Binada asansör sistemi mevcuttur. Taşınmazın iç cephesi sıvalı-boyalı, camlı-camekanlıdır, panjur sistemlidir. Dış kapısı çelik kapıdır.Odalar ve salon laminat parke, mutfak,balkonlar ve ıslak hacimlerde yer-duvar kaplamaları seramiktir. İç duvarları yarı mat silinebilir boyalıdır. İçkapıları kaplama ahşaptır. Asma tavanları ledli gizli ışıklıdır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. İpotek alacaklısını ipotek bedeli altında satışa muvafakatı yoktur.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( Düğün Salonu ) Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/419 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR