SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar'da 3+1 daire icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046773
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : TURABİYE MAH. / SEFERİHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi (düğün salonu) Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Bilgileri : İzmir İli Seferihisar İlçesi Turabiye Mahallesi Sadıkbey Caddesi Mevkii 184 Ada 179 parselde bulunan 636,97 m2 yüzölçümlü arsa üzerindeki mesken niteliğindeki 120/2400 arsa paylı A Blok 3.kat (7) bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır.
Adres Bilgisi: Camikebir Mahallesi Sadıkbey Cad.No : 21 D:7 Seferihisar İzmir ,Toplam İnşaat Alanı 125 m2 Bürüt- 104 m2 Net ,Bulunduğu Kat 4 Katlı Binanın 4.Kat+Çatı Kat (zemin üzeri 3. normal katta) ,Mimari Plan 3 Oda-1 Salon-Mutfak -2 Balkon-2 Banyo -1 Teras Balkon Cephesi/ Deniz Manzarası Kuzey-Batı Bina Yaşı 11, Taşıyıcı Sistem Yerinde Dökme Betonarme Karkas, İç Detaylar Salon-Odalar-Koridorda Yerler Laminat Parke,Camlı Beyaz Pvc Doğrama, Kartonpiyer, Daire İçi Merdiven Ahşap Kaplama, Ortak Alan Merdivenler 2 cm Mermer Kaplamalı, Merdivenler Ferforje Korkuluklu, İnce Sıvalı ve Mat Plastik Boyalı, Ahşap Dresuvarlı Vestiyer ,Dış Kapı Çelik Kapı,Yapı Ruhsat / Yapı Kullanma/Yapı Kayıt Belgesi Durumu
Yapı Kullanma İzin Belgeli - 14.07.2009 Tarihli, Yapı Ruhsatı ? 28.04.2008 Tarihli İç Kapılar Boyalı Amerikan Panel, İç Boya-Sıva ,İnce Sıva + Yarı Mat Plastik Boya Dış Boya-Sıva İnce Sıva + Silikon Boya Mutfak Kapalı ? Profil Kapak+2cm Granit Tezgah Banyo ? Tuvalet Yer ve Duvarlar Seramik Kaplama ? Asmatavan Mutfak Ankastre Set Fırın-Ocak-Aspiratör Üçlü Set Bina Çevre Düzeni Yapılı Asansör Yok Isıtma Sistemi /Soğutma istemi Kalorifer / Split Klima
Kamera-Alarm Sistemi Yok Diyafon Sistemi Var-Sesli
İmar Durumu : Seferihisar Belediye Başkanlığı tarafından verilen 04.03.2019 tarihli yazı ve eklerinden,alacak konusu taşınmazın ve binanın 14.07.2009 tarihli yapı kullanma izin belgesinin olduğu,184 ada 179 parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat konut imarlı olduğu, zemin katların ticaret, üst katların konut veya ticaret tercih imarlı olduğu anlaşılmaktadır.
Taşınmazın bütün detayları yukarıdaki tabloda sunulmuş olmakla birlikte, taşınmazın bulunduğu binanın inşaatına 2008 yılında başlanmış ve 2009 yılında yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. Taşınmazın iç detayları bakımlıdır.
Taşınmazın bulunduğu bölge altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın elektrik-su-kanalizasyonu bağlıdır. Seferihisar Hükümet Konağına 20 metre, İzmir Caddesi?ne 450 m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgede 2-5 katlı apartman binaları, sosyal donatı ve yeşil alanlar, Seferihisar Hükümet Konağı, Seferihisar Belediyesi, alışveriş merkezleri, pazaryeri, küçük ve orta ölçekli ticaret işletmeleri bulunmaktadır.Taşınmaz Seferihisar'ın en merkezi lokasyonundadır. Toplu taşıma araçları ve yaya olarak ulaşımı kolaydır. Taşınmazın en üst katta olması ve binada asansör sisteminin bulunmaması dezavantajıdır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri :Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi (düğün salonu) Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR