SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Seferihisar ilçesinde müstakil ev icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964588
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : ULAMIŞ MAH. / SEFERİHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/349 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
488,196 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi - Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2015/349 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : İzmir İl, Seferihisar İlçe, 143 Ada, 2 Parsel, Ulamış Mahalle, Kazancılar Mevkii, tapu kaydında arsa vasfında olup toplam 709,99 m2 büyüklüğündedir, Seferihisar Belediye Başkanlığı imar ve şehircilik Müdürlüğünce Müdürlüğünüze gönderilen 29/11/2017 tarihli imar durumu yazısında , dosyaya konu parselin 1/1000 ölçekli mevzi imar planında TAKS:0,15 KAKS:0,30 olmak üzere ayrık nizam, iki kat konut yapımına müsait olduğu belirtilmektedir. Keşif günü itibarıyla fen bilirkişisi tarafından yeri belirlenen dosyaya konu taşınmaz Yeşilkent Konut Yapı kooperatifi içerisinde olup üzerinde toplam 200 m2 lik alana sahip halen kullanılmakta olan bir dubleks bina mevcuttur. Zemin Katta Salon açık mutfak ve WC üst katta ise 3 oda ve banyo yer almaktadır. Taşınmazın çatışı kiremit dış cephesi boyalı yer döşemesi salon ve odalarda laminant parke diğer kısımlarda seramik dış doğramaları qvc malzeme ve demir ferforcelidir, taşınmaz Seferihisar- İzmir karayoluna 150 m, ulamış Mahallesi Merkezine 2km Seferihisar merkeze 7,5 km İzmir Merkeze 38 km, Mesafede olup, içerisinde bulunduğu sitenin her türlü imkanından (yol, su, elektrik, Kanalizasyon, vs.) faydalanmaktadır, Taşınmazın adresi Ulamış Mahallesi 1450 sokak no:4 olarak geçmektedir.
Kıymeti : 488.196,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İzmir 3. Asliye Tic.Mh.2018/693 - 23/10/2018 tarih 9792 yevmiye , ihtiyati tedbir şerhi bulunmakta olup , satışa engel teşkil etmemektedir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri :Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi - Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127 maddesi gereği tapuda adresi olmayanlar için ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR