SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar Doğanbey'de 165 m² tripleks mesken icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112236
Şehir : İzmir / Seferihisar
Oda Sayısı : 4+1
: 165
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/343 Talimat
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( düğün salonu ) Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/343 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Taşınmazın Adresi Atatürk Mahallesi 5655 Sokak No:16/8Pk: 35465 Seferihisar İzmir olarak tespit edilmiştir.
Taşınmazın Tapu Bilgisi İzmir ili Seferihisar İlçesi Doğanbey Mahallesi arsa niteliğindeki 3674 parsel ana taşınmaz üzerindeki 4/112 arsa paylı zemin 1 , 12 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskendir.
Değerlendirmeler
Seferihisar Belediye Başkanlığında yapılan araştırmalardan, taşınmazın bulunduğu Doğanbey 3674 parselin İzmir 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun 27.10.1995 tarih ve 5933 sayılı kararı ile III. Derece doğal sit alanı ilan edilmiş olduğu; parselin bulunduğu alanın Termal Turizm Merkezi kapsamında olduğu, 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı, 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı, 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı yapılıp onaylandıktan sonra imar durumunun verilebileceği;söz konusu parsel üzerinde sit alanı ilanından önce mevcut imar planlarına uygun olarak yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi düzenlenmiş yapılar bulunduğu belirtilmiştir.
Arsa üzerinde yerinde dökme betonarme karkas teknikle inşa edilmiş, kısmi bodrum+zemin+ bir normal kat olmak üzere üç kattan oluşan, içten merdivenli, tek bağımsız bölümlü bir blok tribleks konut binası bulunmaktadır. İkiz nizam bir blok binanın ikiz konutlarından biridir.
Bina yerinde dökme betonarme teknikle inşa edilmiş olup 23 yaşındadır. Salon ve odalarda yer kaplamaları seramik, çift camlı beyaz pvc doğrama, merdivenler ahşap, merdiven korkulukları ferforje, balkon korkulukları ferforje, dış kapısı ahşap ve ferforje, iç kapıları boyalı paneldir.
Alacak konusu taşınmaz üç kat toplamında 165 m2 inşaat alanına sahiptir. 4 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo, 1 Tuvalet, 2 Balkon, 1 Zemin Teras Balkon mimari düzenindedir.Kuzey-doğu-batı cepheli olup deniz manzarası vardır. Denizden 78 m lik rakımda topoğrafik olarak eğimli bir arsa üzerindedir. Isıtma sistemi sobalıdır.
Taşınmazın iç ve dış cephelerinin tamamı bakım ve onarıma ihtiyacı vardır. Dış Cepheden su alma problemi mevcuttur. İç ve dış cephe olarak kapsamlı bakım ve onarım gereksinimi vardır. Teknik özellikleri ve malzeme detayları yukarıda tablo olarak sunulmuştur. İşçilik ve malzeme kaliteleri vasattır.
Taşınmazın bulunduğu bölge altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Seferihisar İlçe merkezinin dışında, Doğanbey Atatürk Mahallesinde bulunmakta olup Hükümet Konağı ve Belediyeye karayoluyla 15km- 20 dakika, Kuşadası-Seferihisar Yoluna 2500 m, sahil şeridine 600 m mesafededir.Taşınmazın yakın çevresinde 2-3 katlı müstakil konut ve apartman binaları, yeşil alanlar, boş arsa ve araziler, yazlık siteler, halk plajları bulunmaktadır.
Taşınmazın payına 7.389 m2 * 4/112 = 263.89 m2 arsa alanı düşmektedir. Binanın bodrum katı kısmi olup, tapuda 12 numaralı bodrum eklentisi olarak kayıtlıdır.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyanlar hanesinde '' taşınmazın tamamı doğal sit - sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanıdır '' yazmakta olup , bu beyan ile ihale edilecektir.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( düğün salonu ) Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR