İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Salhane'de 77 m² mesken mahkemeden satılıktır (5/8 hissesi)

İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076702
Şehir : İzmir / Konak
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/15 Satış
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 15:40
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz tapunun ,İzmir İli, Konak İlçesi, Salhane Mahallesi 6608 ada 24 parsel, 482,00 M2 yüzölçümlü, 6 katlı betonerma konut nitelikli binanın,birinci kat 12 numaralı bağımsız bölümlü daire olup,5/8 payının GÜLPERİ PARALI’YA, 3/8 PAYININ ARZU UĞURLULAR ADINA kayıtlı olduğu görülmektedir. Taşınmaz,2 oda, salon,mutfak, banyo tuvalet ve kilerden teşkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan panel, dış doğramalar PVC dir. Odalar ve salon zeminleri laminat parke, antre ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Isınma, doğal gazlı bireysel kombiden sağlanmakta olup mesken deniz manzarasına sahiptir. Banyo tavana kadar seramik kaplı olup, genel anlamda mesken bakımlı bir görünüme sahiptir. Yaşına bağlı yıpranma payı % 40 tır. Net kullanım alanı 77 m2 dir. Taşınmaz Belediye altyapı üst yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Çamlaraltı İlk Öğretim Okuluna, Murat Reis Camisine,yakın konumdadır. Şehir içi otobüs duraklarına yakın mesafededir.Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Yapı Denetim Kanunundan önce inşa edilmiştir.
Adresi : Kemal Reis Mah. 279 Sokak No: 60 K.1 D.12 Konak İzmir
Yüzölçümü : 482 m2
Arsa Payı : 2/52
İmar Durumu : Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen 05.04.2019 tarih, 9133 sayılı imar durumu yazısında taşınmazın; “1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olup bitişik nizam 4 kattır.” Açıklaması bulunmaktadır.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve kamu haczi şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR