ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Ödemiş'te 97 m² daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037219
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KÜÇÜK MENDERES 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/2363 Esas
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Ödemiş İcra Dairesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2014/2363 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 825 Ada, 87 Parsel, Türkmen Mahalle/Köy, Kanarya Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm tapu kaydında mesken vasfında olduğu, fiiliyatta da bu özelliğini koruduğu, parselin yüzölçümünün 231,00 m2 olduğu, bağımsız bölüm içinde bulunduğu taşınmaz şehrin orta halli bir bölgesinde yer aldığı, İzmir - Ödemiş ana yoluna yaklaşık 200mt, perşembe pazarına yaklaşık 300 mt, mesafede yer aldığı, apartman giriş kapısının demir profil, dış cephe kaplaması olmayıp sıva üzeri boya şeklinde olduğu, bağımsız bölümün arsa payının 1/4 oranıda, belediye emlak servisinden yapılan araştırmaya göre inşaat bitim tarihinin 25/12/1990 olduğu, bağımsız bölümün büyüklüğünün ise brüt 97,00 m2 olduğu, üç oda, salon, mutfak, tuvalet, banyo ve antre şeklinde düzenlendiği, 2 adet balkonu olduğu, iç kapıların ahşap malzemeden, pencere balkon kapıları ise Pvc malzemeden imal edildiği, ıslak hacimlerin fayans oda zeminleri ise rabıta ile kaplı olduğu, dairenin duvarlarının sıvalı ve boyalı olduğu, kartonpiler mevcut olduğu, bağımsız bölümün batı-doğu cepheli olduğu, binanın yaklaşık 38 yıllık olduğu, asansör bulunmadığı, doğalgaz ve kalorifer tesisatının bulunduğu, tapu kaydının incelenmesinde; bağımsız bölüm üzerinde 24/06/2005 tarihinde kurulmuş Hüseyin SOYLU'ya ait intifa hakkı olduğu, intifa hakkının sınırlı ayni haklardan olup, 4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun 794 ve devamı maddelerinde intifa hakkının , taşınır taşınmaz haklar veya bir malvarlığı üzerinde kurulabileceği, aksine düzenleme olmadıkça bu hakkın sahibine konusu üzerinde tam yararlanma yetkisi sağlayacağı, taşınmazlarda tapu kütüğüne tescil edilmiş ise herkese karşı ileri sürelebileceği ve hak sahibinin ölümü ile sona ereceği düzenlemesine yer verildiğinden, taşınmaz üzerinde Hüseyin SOYLU'nun ölümüne kadar kullannım hakkı intifa hakkı sahibi olduğundan, bu durumda satışın sadece kuru mülkiyet hakkı ile gerçekleşeceği tespit edilmiştir.
Adresi : Türkmen Mah. Kanarya Sk No. 24, K. 3, D. 4 Ödemiş İzmir
Yüzölçümü : 97 m2 ( brüt)
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Ödemiş Belediye Başkanlığı,İmar ve Şehircilim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre konu parsel bitişik nizam, 4 kat, konut TAKS, KAKS oranı olmayıp, ön bahçe ve arka bahçe mesefesine göre imarlı olduğu.
Kıymeti : 135.000,00 TL( kuru mülkiyet değeri)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İntifa Hakkı : Tamamının intifa hakkı Mehmet oğlu Hüseyin Soylu'ya aittir şehri mevcuttur.
Diğer : Ödemiş 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 25/12/2015 tarih ve 2015/1073E sayılı dosyasından ihtiyati tedbir şerhi mevcuttur. ( tasarrufun iptali )
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Ödemiş İcra Dairesi Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2363 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR