ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Ödemiş'te 2+1 61 m² daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01192106
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : ÜÇ EYLÜL MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 61
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 16.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/442 TLMT
Muhammen Bedeli
:
94,500 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
23.10.2020 10:50
Satış Yeri
:
Ödemiş İcra Dairesi Mezat Salonu (Covid 19 tedbirlerinin devam etmesi halinde ihaleler Ödemiş Adliyesi Ön Bahçesinde yapılacaktır.)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ
2019/442 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 493 Ada, 10 Parsel, ÜÇEYLÜL Mahalle, İstasyon Civarı Mevkii, Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Böüm Meskendir. Taşınmaz; Üçeylül Mah. Göztepe Sokak No: 16 Zemin Kat Daire:1 Ödemiş/İzmir adreslidir. Şehir merkezine, okul, park, sağlık ocağı gibi sosyal donatı alanlarına yürüme mesafesinde olup, çevresinde genellikle konut amaçlı yapılar mevcuttur. Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Konu yapı zemin+4 kattan oluşmaktadır. Ana binanın zemin katında 1 işyeri, 1 mesken ve her katta 1'er adet mesken, olmak üzere toplam 5 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Yapının projesinde asansör vardır, fakat yerinde henüz takılmadığı görülmüştür.Ana taşınmaz bina 2 cephelidir. Konu taşınmaz 1 nolu bağımsız bölümün bağlı olduğu binanın zemin katında arka cephede yer almaktadır. Ana bina bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmakta, bina ve konu mesken natamam vaziyettedir.
Konu mesken zemin katta yer alan 1 nolu B.B. meskendir. Mesken 2+1 tipte olup net 61 m2, brüt 71 m2 kullanım alanına sahiptir. Mesken 2 oda, salon, mutfak, banyo-wc, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.Ayrıca konu taşınmaza ait bodrum katta eklenti kömürlük bulunmaktadır. Binada ve projesinden yapılan incelemelerde uyumsuzluk gözlemlenmemiştir. Konu taşınmaz 1 nolu B.B. batı cephelidir.28/07/2017 tarih 298/17 nolu yapı ruhsatı olduğu Ödemiş Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivindeki dosyasından görülmüştür.
Yüzölçümü : 225,00 m2
Arsa Payı : 119/647
İmar Durumu :İnşaat tarzı Ödemiş Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, konu parsel Bitişik nizam, 4 kat, konut, TAKS, KAKS oranı olmayıp ön bahçe ve arka bahçe mesafesine göre imarlıdır.
Kıymeti : 94.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/10/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Ödemiş İcra Dairesi Mezat Salonu (Covid 19 tedbirlerinin devam etmesi halinde ihaleler Ödemiş Adliyesi Ön Bahçesinde yapılacaktır.)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/442 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR