ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Ödemiş'te 14.723 m² kargir ev ve meyve bahçesi icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198566
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : KÜÇÜKÖREN MAH. / ÖDEMİŞ

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 27.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/954 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
354,012 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Ödemiş Adliyesi İcra Dairesi Mezat Salonu(Covid 19 tedbirlerinin devam etmesi halinde ihale Ödemiş Adliyesi ön bahçesinde yapılacaktır.)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2018/954 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Ödemiş İlçesi, Küçükören Mahallesi, Kavaklı Çay Mevkiinde mevcut kadastronun 250 ada 4 parsel sayılı taşınmaz. Taşınmazın batısı orman, güneyi dere olup diğer cepheleri komşu parsellerle çevrilidir. Parsel tapu kaydında 'Kargir Ev ve Meyve Bahçesi"olup, yüzölçümü 14.724,53 m2'dir. Taşınmaz eğimli olup, organik maddeleri orta, killi-kumlu toprak yapısında, derinliği az, arazi kullanım kabiliyeti açısından 4. sınıf tarım arazisidir. Taşınmazın suyunu dışarıdan temin etmektedir. Taşınmazın içerisinde muhtelif yaşlarda 58 adet zeytin ağacı, 22 adet kiraz ağacı, 28 adet ceviz ağacı, 12 adet armut ağacı, 47 adet incir ağacı, 5 adet elma ağacı ve 4 adet nar ağacı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 14.724,53 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Kargir ev ve meyve bahçesi vasfındadır.
Kıymeti : 354.012,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Ödemiş Adliyesi İcra Dairesi Mezat Salonu(Covid 19 tedbirlerinin devam etmesi halinde ihale Ödemiş Adliyesi ön bahçesinde yapılacaktır.)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Artırmada malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/954 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR