ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Ödemiş'de Zemin kat 3+1 daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024370
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1197 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
387,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU İZMİR/ÖDEMİŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2017/1197 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 883 Ada, 1 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, BEŞGÖZ Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın tapu kayıtlarına göre,İzmir ili Ödemiş ilçesi Atatürk mahalesi'nde, 807,54 m2 yüzölçümüne sahip ' ARSA' vasıflı taşınmaz kadastronun 883 ada 1 parsel üzerinde yer alır.Konu mesken binanın zemin katında konumludur.Binanın her normal katlarında 2 şer daire olmak üzere toplamda 8 bağımsız bölümden oluşmaktadır.Söz konusu bağımsız bölüm tapuda Atatürk mahallesi 132.Ciltte 13081 sayfada işlidir.Taşınmazın takyidat bilgileri için güncel tapu kaydına bakılmalıdır.Konu taşınmaz okul,park,hastane gibi sosyal donatılara çok yakın konumlu olup tercih edilir konumdadır.Ödemiş ilçesi ana nirengi noktalarından kültürk park giriş kapısınının 130 mt kuzeyinde 1326 sokak ile 1381 sokak kesişiminde bulunmaktadır.Ödemiş belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünden alınan bilgiye göre konu parsel ayrık nizam 4 kat konut imarlıdır.Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur.Konu yapı bodrum+zemin+3 kattan oluşmaktadır.Ana binanın bodrum katında bağımsız bölümlere ait eklentiler ve her katında 2 şer daire olmak üzere 8 adet bağımsız bölümden oluşmakta binanın kuzeyi ön cephe güneyi arka bahçe cephesi doğusu ve batısı yan bahçe cephesidir.Konu 2 nolu mesken bina yönüne göre sağ tarafta köşe konumlu meskendir. Bina giriş kapısı demir ferforje profil kapılıdır.Duvarlar sıva üzeri boyalıdır.Ana taşınmaz bina dört cephelidir. Konu bağımsız bölümüne ait bodrum katta eklenti kısmı bulunmaktadır.Konu mesken zemin katta yer alan 2 nolu B.B meskendir (dairedir). Konu mesken zemin katında 3+1 tipte olup net 123 m2 bodrum katında 56 m2 eklentisi olmak üzere toplamda 179 m2 brüt kullanım alanına sahiptir. mesken 3 oda salon mutfak+oturma,banyo-wc,ebeveyn banyosu,antre ve 3 adet balkondan oluşmaktadır.bodrum katında 1 eklenti bölümünden oluşmaktadır.binada ve projesinden yapılan incelemelerde bir uyumsuzluk gözlenmemiştir.konu taşınmaz 2 nolu BB kuzey-güney ve batı cephelidirdoğu cephesi ise bitişik cephedir.bina asansörlüdür. Ödemiş belediyesince verilen 30.12.2011 tarihlil yapı ruhsatı ve 20.11.2013 tarihli yapı kullanma izin belgesini incelenmiştir.Taşınmazın 2013(ruhsat tarihi)yılında bittiği varsayılarak konumuz mesken 6 yaşında kabul edilmiştir.Dava konusu taşınmazla ilgili yaptığım araştırmalar neticesinde konu meskenin mevkisi çevre yapılaşması ve çevredeki donatılar ana arterlere ve ulaşım araçlarına mesafesi içinde bulunduğu yapının özellikleri yaşı yapım tarzı ve malzeme kalitesi meskenin yönü manzarası ve önü açıklığı göz önünde alındığında günümüz ekonomik koşulları itibariyle satış değerininin 387.000,00 (ÜÇYÜZSEKSENYEDİBİNTL-Türk lirası)dır.Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Zafer Mah.1381 Sokak No:2 K:Zemin Daire:2Ödemiş / İZMİR
Yüzölçümü : 179 m2
Arsa Payı : 179/1228
İmar Durumu : Kaydindaki gibidir
Kıymeti : 387.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU İZMİR/ÖDEMİŞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1197 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR