ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Ödemiş/Birgi Mahallesi'nde iki katlı kargir ev icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997464
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : BİRGİ MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 115
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KÜÇÜK MENDERES 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
324,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2018/212 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 1493 Parsel, BİRGİ Mahalle/Köy, Kurtgazi Mevkii Mevkii, İzmir İli, Ödemiş İlçesi, Kurgazi Mevkii Birgi Mah. Bozdağ şosesi Kapı no: 44 , 1493 parsel nolu taşınmazın özellikleri; Parselin doğusu Bozdağ şosesi, diğer cepheler komşu parsellerle çevrilidir. Parselin KÜLTÜR VE TABİYAT VARLIKLARINI KORUMA ŞERHİ MEVCUTTUR. Parsel üzerinde iki katlı kargir ev mevcuttur. Zemin kat, iki oda, bir salon, üst kat ise iki oda, bir salon şeklindedir. Wc avludadır. Elektrik ve suyu mevcut olan yapı konut olarak kullanılmaktadır. Merdiven ve ara döşeme ahşap, çatısı ahşap makas örtüsü kiremittir. Bina kısmen bakımlı, kısmen bakımsız durumdadır. Parsel alanı 219 M2 Dir.Yapı alanı oturumu 115,M2'dir. Tescilli bina bitişiğindedir.
Adresi : İzmir, Ödemiş, Kurgazi Mevkii Birgi Mah. Bozdağ şosesi Kapı no: 44
Yüzölçümü : 219 m2
Arsa Payı : Dosyasında
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 324.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kültür ve Tabiyat Varlıklarını Koruma Şerhi
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR