İZMİR 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Narlıdere'de dubleks ev icradan satılıktır

İZMİR 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941057
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : LİMANREİS MAH. / NARLIDERE
Oda Sayısı : 6+2
: 393
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/12469 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,975,043 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 17. İCRA DAİRESİ
2015/12469 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Narlıdere ilçesi, Narlıdere mah., 5035 ada 6 parselde kayıtlı arsa vasfında taşınmazın (139113155486052/ 140870956027680) hissesi. (dubleks mesken).
Tapu kaydında 488,00 m2 arsa vasıflı olan taşınmaz, bodrum+ zemin+1 normal kat+ çatı arasından oluşan müstakil villa olduğu görülmüştür. Parsel Aydın sokak ve henüz açılmamış sokak ile komşu parsellerle sınırlı olup parselin sınırları bahçe duvarı , koruma çitleri ve üzeri bitki örtüsüyle kaplı olduğu görülmüştür.Narlıdere Belediyesi tarafından verilen 30/12/2015 tarihli yapı kullanma izin belgesine göre taşınmazın 393,00 m2 alanlı olduğu anlaşılmaktadır.Yol seviyesi altında bir kat, yol seviyesi üstünde iki kat ve çatı arasından oluşan taşınmazın;
*Bodrum katı; 2 oda, salon, çamaşır odası, depo , ısıtma merkezi ve hol bölümlerinden oluşmaktadır. Salon bölümü spor odası olarak kullanıldığı, odalardan biri yatak odası, diğer oda günlük kullanım alanı şeklinde düzenlendiği, hol kısmında dolapların olduğu görülmüştür. Yer döşeme kaplamaları seramik, duvarlar alçı üzeri plastik boyalıdır. Duvar ve tavan birleşim yerleri kartonpiyer kaplamalıdır.
*Zemin kat; Ana giriş bölümü, büyük kademeli salon, yemek bölümü oda, mutfak, wc ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bölümde ayrıca bodrum kat ve üst katlara çıkılan merdiven ile Salon bölümünde ithal şömine bulunmaktadır. Duvar kaplamaları alçı üzeri plastik badana, antre ve salon duvar/tavan kenarları ışık havuzlu asma tavan vardır. Yer döşeme kaplamaları ithal ahşap parke ıslak hacimler yer ve duvarı seramik kaplamalıdır.
*1. kat; 3 oda, 1 genel, 1 ebeveyn 1 jakuzili olmak üzere 3 adet banyo , ebeveyn yatak odası bağlantılı giyinme odası, hol ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Duvar kaplamaları alçı üzeri plastik badana, yer döşeme kaplamaları ithal ahşap parke, ıslak hacimler ter ve duvarı seramik kaplamalıdır. * Çatı arası; 1 oda ile odaya bağlantılı, deniz manzaralı teras bölümünden oluşmaktadır. Yer döşeme kaplamaları ithal ahşap parke, teras kısmı seramik döşemelidir.Bina ahşap oturtma çatılı olup, üzeri alaturka kiremit kaplamalıdır. Aynı şekilde zemin katı teras üzeri ahşap sundurma üzeri alaturka kiremit kaplamalıdır. Teras yer döşemesi ithal ahşaptan kaplamalıdır.Bina lüks ithal malzeme ve birinci sınıf işçilikle inşa edilmiş olup pencere doğramaları pvc, iç kapılar ahşap, mutfak l şeklinde granit bankolu hazır mutfak dolaplı , banyo ve wc bölümleri ile jakuzili banyo bölümü ithal seramik ile kaplamalı olduğu ve banyolarda duşakabin bulunduğu görülmüştür. Merdiven ve balkonlar krom korkuluklu, merdiven çıkışı dış cephesi cam tuğla ile kaplıdır. Isınma sistemi kalorifer ve şömine ile yapılmaktadır. Ayrıca salon ve odalarda klima bulunmaktadır. Taşınmaz yapı kullanma izin belgesine göre 13 yaşında olup %15 yıpranma paylıdır.
*Bahçe; etrafı duvar ve bitki örtüsü ile kaplı olup içerisi çim kaplamalı ve peyzaj uygulaması yapılarak iklime uygun ağaçların dikili olduğu görülmüştür. Taşınmaz bulunduğu konum itibari ile İzmir- Çeşme otoyolu ile Mithatpaşa Caddesi sahil yolu arasında genellikle müstakil, site içi ,villa ve dubleks meskenlerin bulunduğu bölgede. Narlıdere- Güzelbahçe ilçe sınırlarına yakın alanda Mithatpaşa Caddesi sahile 2 mt, Didem Işıklı İlköğretim Okuluna 250 mt mesafede, yazlık ve kışlık olarak kullanılan sitelere yakın konumda, her türlü alt yapısı mevcut, belediye hizmetlerinden faydalanılan bir bölgede bulunmaktadır.
İMAR DURUMU: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam, max. Taks;0,40 Max.KAks0,80 H.max;6,80 mt plan koşullarında maksimum 2 katlı konut alanında kalmaktadır.
Tapu kaydındaki şerhler : 1- Beyannamede sarı boya ile gösterilen 570,00m2 lik sahada Etibank umum Müdürlük lehine daimi irtifak hakkı,
2- Krokide sarı boyalı 2880,00m2 sahada Etibank umum Müdürlük lehine daimi irtifak hakkı,
ADRES: Limanreis Mahallesi Aydın Sokak No: 21 Narlıdere
Kıymeti : 1.975.043,82 TL (139113155486052/ 140870956027680 hisse fiyatı)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/12469 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR