İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Narlıdere'de 5+1 dubleks mesken icradan satılıktır

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153517
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : NARLI MAH. / NARLIDERE
Oda Sayısı : 5+1
: 277
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2020 15:00
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3. Kat Müzayede salonu (Stadyum Metro durağı karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Zemin kat; salon açık mutfak, hol, 1 oda ve banyo-tuvalet hacimlerinden ibarettir. Salon açık mutfak ve hol mahallinde zeminler ahşap görünümlü seramik, asma tavan aydınlatmalı ve şömineli, 1 oda zemini laminat parke, banyo-tuvalet zemini seramik döşeli, duvarları tavana kadar seramik kaplı, asma tavan aydınlatmalı olup duş kabinli duş yeri, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur. Mutfak banko üt ve alt dolapları takılmış, eviye ve bataryaları takılmamıştır. Pencereleri pvc doğramadır. Birinci kata ahşap basamaklı, boru profil ve duvara montajlı demir küpeşteli merdiven ile çıkılmaktadır. Üst katta biri ebeveyn banyolu 4 oda, hol, banyo - tuvalet ve balkon hacimleri vardır. Yerler odalarda laminat parke, hol zemini ahşap görünümlü seramik, banyo tuvalet hacminde seramik döşelidir. Pencereler pvc doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Banyoda duvarlar tavana kadar seramik kaplı, asma tavan aydınlatmalı olup jakuzili küvet, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur.Ebeveyn banyosu zemini ve duvarları seramik kaplı - asma tavan aydınlatmalı olup duş kabinli duş yeri, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur.Kalorifer tesisatı döşenmiş olup petekler v.b donanımları takılmamıştır. Çatısı kısmen ahşap oturtma çatı olup geriye kalan kısım teras çatı olarak bırakılmıştır. Teras çatı etrafı alüminyum balkon korkuluğu ile çevrilmiştir.Binanın tamamında tadilat yapılmış, dış cephe sıvalarda kısmen dökülmelerin olduğu görülmüştür. Taşınmazın çevresi bahçe duvarı ile çevrilmiş olup yol cephesindeki bahçe duvarı taş kaplama ve üzeri ferforje korkulukludur. Bahçedesinde tulumba vardır.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Narlıdere İlçe, 122 Ada, 66 Parsel, NARLIDERE Mahalle Çeşmeli Çiftliği Mevkii, Tapu kaydında taşınmazın cinsi ARSA olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde 2 KATLI (DUBLEKS) BİNANIN bulunduğu belirlenmiştir.
Adresi : Limanreis Mahallesi Vatan Sokak No: 6 Narlıdere / İZMİR
Yüzölçümü : 277,00 m2
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Max Taks:0.34 -Max Emsal:0.68, AYRIK NİZAM, 2 (İKİ) KATLI konut alanına isabet ettiği, parsel içerisinde mevcut bina yıkılıp yapılacağı durumda imar durumunun yeniden değerlendirileceği bildirilmiştir
Kaydındaki Şerhler : 17.40 x 0.40=6.96 m2 LİK KISMIN 67 NO LU PARSELİN BU PARSELE DUVARDAN DOLAYI TECAVÜZLÜDÜR.
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 08/07/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3. Kat Müzayede salonu (Stadyum Metro durağı karşısı)
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR