İZMİR 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Narlıdere'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127537
Şehir : İzmir / Çiğli
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ÇİĞLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:45
Satış Yeri
:
İZMİR ADLİYESİ İZMİR BÖLGE ADLİYESİ 3. KAT MÜZAYEDE SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İzmir İli, Narlıdere ilçesi, Narlıdere mah. Ada no. 6530, parsel no. 3 de tapuda 8. kat 15 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında olan gayrimenkuldür.
Gayrimenkul Yenikale mahallesi Korkmaz sokak no: 3 Kınacı apartmanı Kat:8 D:15 Narlıdere İZMİR adresinde bulunmaktadır.
Taşınmazın Korkmaz sokak ve Burak sokağın kesiştiği köşe parsel üzerinde, betonarme karkas tarzda 9 kat olarak inşa edilmiş Kınacı apartmanının 8. kat 15 nolu meskenini teşkil eden 74/1412 arsa paylı olan taşınmazın NET kullanım alanı yaklaşık 145,00 m2 olup 3 oda, salon, antre/hol, mutfak, banyo, WC ve balkondan ibaret olduğu dairelerde yer döşemeleri salon ve odalarda ahşap parke, diğer mahallerde granit seramik kaplı olduğu duvarlar banyo ve WC de tavana kadar fayans olduğu diğer mahallerde sıva üstü bayılı tavanlarda kartonpiyer bulunduğu, mutfak bankosu granit tezgah altı ve üstünde dolaplarının mevcut olduğu dairenin iç kapıları ahşap doğrama, girişi çelik kapılı olduğu pencereler alüminyum doğrama çift camlı mutfak tarafındaki balkon kapatılarak mutfağa dahil edildiği binada asansör ve merkezi sistem jeotermal ısıtma bulunduğu taşınmaz mevcut konumu itibariyle ulaşım ve taşıma imkanları çok iyi olarak değerlendirilmiştir.
Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçtiği belirtilmiştir.
Hakan Gurbet ve Almet Gurbet hissesi üzerinde haciz şerhleri mevcuttur.
MUHAMMEN BEDELİ : 650,000,00 TL .
SATIŞ ŞARTLARI : TAŞINMAZIN İHALESİ İZMİR ADLİYESİ İZMİR BÖLGE ADLİYESİ
3. KAT MÜZAYEDE SALONUNDA YAPILACAKTIR.

Taşınmazın 1.İhalesi : 11/03/2020 günü saat: 11,45-11,55 arasındadır.
Birinci artırımda taşınmazlar, masrafları ile birlikte muhammen bedel ve rüçhanlı alacaklar var ise bu alacakların toplamını ve kıymetinin % 50 ını bulmaz veya alıcısı çıkmaz ise (en çok arttıranın taahhüdü saklı kalmak kaydıyla) taşınmazın aynı yer İzmir Bölge Adliyesi 3. kat müzayede salonunda aynı saatte ikinci ihalesi yapılacaktır.
Taşınmazın 2.İhalesi : 15/04/2020 günü saat :11.45-11.55 arasındadır.
Bu arttırmada verilecek bedel masraflarla birlikte rüçhanlı alacaklar var ise bu alacakların toplamını ve kıymetinin % 50 sini geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale olacaktır.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,% 1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartmaneyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/14 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 27/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR