İZMİR 14. İCRA  DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Narlıdere'de 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180619
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / NARLIDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/9346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:10
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G blok 9 nolu müzayede salonu Bayraklı/ İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 14. İCRA DAİRESİ
2009/9346 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Özellikleri : İzmir İl, Narlıdere İlçe, 1 Ada, 64 Parsel, Yeniköy Mahalle/Köy, Ilıca Üstü Köyiçi Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Narlıdere İlçesinde, tapusunda Yeniköy Mahallesinde kayıtlı olan, Belediye kayıtlarında Ilıca Mahallesi sınırları içinde bulunan, 1 ada, 64 parselin arsası 662,00 m2 alanında olup, parsel içinde bulunan, bir zemin ve dört normal kattan ibaret, betonarme apartmanın 2. katında bulunan, 320/4800 arsa paylı, (5) bağımsız bölüm no'lu mesken toplam 10,90 m2 alanındaki üç balkonu haricinde, duvar iç ölçülerine göre net olarak 92 m2 kullanım alanındadır. Apartmanda asansör mevcut değildir. Doğu, Batı ve Güney yönlere cephelidir. Tam hisse ile borçluya aittir. Meskenin bulunduğu apartman kuzey tarafındaki Mithatpaşa Caddesine cepheli olup, doğrusal olarak pazaryerine 1535 metre, çevre otoyolu girişine 2445 metre, Kılıçaslan İlkokuluna 450 metre mesafededir. Çevresi konut ve ticaret yoğunlukludur. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır. Mesken, üç balkon, salon, üç oda, hol, mutfak, WC-Tuvalet, WC-Banyodan ibarettir. Salon ve hol zeminleri laminant parke, diğer oda zeminleri ahşap rabıta, ıslak hacimler seramik döşelidir. Duvarlar alçı sıva, saten boyadır. Giriş kapısı hazır çelik, iç kapılar ahşap, diğer dış kapı ve pencereler PVC'dir. Tavanlar kartonpiyerlidir. Batı taraftaki balkonu pvc kepenklidir. Elektriği ve suyu mevcuttur. Jeotermal enerji ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Ilıca Mah., Bayrak Sk. No:2 Kat:2 D:5 Narlıdere İzmir Narlıdere / İZMİR
Yüzölçümü : 662 m2
Arsa Payı : 320/4800
İmar Durumu : Parsel, 1/1000 ölçekli imar planlarında, (BL-5) Blok Nizam (5) kat konut alanına isabet etmektedir. Parsel Metro Koruma Hattında kalmasından dolayı inşaat ruhsatı aşamasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Müdürlüğünden izin alınması gerekmektedir. Parselin imar hattı tahakkuk etmesi gerekmektedir. Meskenin 08.05.1985 tarihli Yapı Ruhsatı, 17.08.1987 tarihli Yapı Kullanma izin belgesi mevcuttur.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G blok 9 nolu müzayede salonu Bayraklı/ İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/9346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR