MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menemen'de 97 m² mesken icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078239
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : MERMERLİ MAH. / MENEMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

9 EYLÜL 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/219 Talimat
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu OdaMENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2019/219 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 534 Ada, 1 Parsel, MERMERLİ Mahalle/Köy, A 4 BLK 16 BAĞIMSIZ BÖLÜM Mevkii, A Blok 4.kat -16 B.B. Nolu Bağımsız Bölüm İzmir İli, Menemen İlçesi, mermerli Mahallesinde 1.595,00 m2 yüzölçümüne sahip''Bahçeli iki bloklu beşer katlı a blok natamam betornarme apt.'' olarak kayıtlı 534 ada 1 parsel üzerinde yer alır.Taşınmaz tapu kaydına göre A blokta, 4.katta yer alan 16 bağımsız bölüm numaralı 16/544 arsa paylı meskendir. Borçlu adına tam hiss olarak kayıtlıdır.Taşınmaz Menemen sanayi Sitesinin arkasında 1403 sokakta yer alır.Taşınmaza izban+dolmuş ve otobüs ile ulaşım mümkündür.Meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat mülkiyeti kuruludur.Parselde 2 blok yer almaktadır.Sitede havuz güvenlik vs. donatlar ve bahçe mevcut değildir.meskenin yer aldığı a blok blokların girişlerini karşımıza alıp baktığımızda sağdaki bloktur.Blok zemin+4 kattan müteşekkildir.Binada zemin katta 16 adet dükkan, normal katlarda 4'er adet mesken olmak üzere toplam 32 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Binaya giriş zemin kattandır. Binada asansör bulunmazken doğalgaz tesisatı mevcuttur.Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır, bina giriş zemini, kat holleri ve merdivenler mozaik kaplıdır.Mesken A blok girişini karşımıza alıp binaya baktığımızda, 4.katta en üst katta sol-öndeki meskendir. mesken 3+1 olup yerinde yapılan kaba ölçüme göre brüt duvarlar dahil 112 m2 alana sahiptir.Net 97 m2 alana tekabül etmektedir.Mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Meskende salonda zemin laminat parke, diğer zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır.Banyoda duvarlar fayans kaplıdır, duş yeri, klozet ve lavabo mevcuttur.Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur.Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramadır. Mesken 2 cephelidir, sokağa bakmaktadır.Konu bağımsız bölümün sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.Meskenin kira değeri aylık 800,00 TL'dir. Yapının fiziki özellikleri itibariyle 1995 yılında yapı ruhsatı aldığı varsayılarak konu mesken 24 yaşında kabul edilmiştir.Konu meskenin mevkisi, çevre yapılaşması ve çevredeki donatılar, ana arterlere ve ulaşım araçlarına mesafesi, içinde bulunduğu sitenin ve yapının özellikleri, yaşı yapım tarzı ve malzeme kalitesi, meskenin yönü, manzarası, önü açıklığı, en üst katta olması gibi olumlu ve olumsuz tüm faktörler gözönüne alındığında, günümüz ekonomik koşulları itibariyle belediye nezdinde sorunu bulunmadığı varsayılarak mevcut durumdaki satış değeri 190.000,00 TL olarak belirtilmiştir.
Adresi : Mermerli Mahallesi, 1403 Sokak, İsimsiz Site, A Blok, Umut Apartmanı, No:12 K:4 D:16Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 1.595 m2
Arsa Payı : 16/544
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar olanı içinde kalmaktadır.Ayrık nizam 5 kat 0.80/2.00(KT) imarlıdır.(zemin kat konut veya ticari yapılabilir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Aile konutu 11/06/2018
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu OdaMENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/219 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR