MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menemen'de 3+1 daire icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076482
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : ESATPAŞA MAH. / MENEMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1706 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:10
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MENEMEN İCRA DAİRESİ
2018/1706 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 5306 Ada, 1 Parsel, ESATPAŞA Mahalle/Köy, A blok 4. kat 10 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm İzmir ili Menemen ilçesi Esatpaşa mah. 5306 ada 1 parselde kayıtlı A blok 4.kat 10 nolu bağımsız bölüm, Parsel Esatpaşa mahallesinde doğusu 1210 sokağa cepheli oup, kapı numarasını 86/1 olarak bu sokaktan almaktadır. Topoğrafik durumu düz, geometrik şekli hafif bozuk dikdörtgen olup, alt yapısı mevcut, belediyenin tüm olanaklarından faydalanmaktadır. Bağımsız bölüm zemin kat dahil 5 katlı ve her normal katında 2 bağımsız bölüm olan tek asansörlü çatısı teras şeklinde olan binanın 4. katında ve arka cephede bulunmaktadır. Binanın ortak merdiveni siyah çimentolu mozaik ile kaplı ve korkuluğu demir doğramadır. 3 oda, salon, wc,wc+banyo ve mutfaktan ibaret bağımsız bölüm, bölümün 2 balkonu mevcut olup, giriş kapısı çelik, pencere doğramaları PVC olup, iç kapılar lake kaplı ahşap doğramadır. Odaların döşemeleri laminat ile ıslak hacimler beyaz çimentolu karo mozaik ve seramik ile kaplıdır. Banyoda duşakabin vardır. Tavanlarda alçıpan süslemeleri yoktur. İki balkonu mevcuttur. Brüt alanı 120 m2, net alanı ise yaklaşık 93m2 dir. Binada doğalgaz tesisatı mevcut olup, bağmsız bölüme bağlanmıştır. Kalorifer tesisatı vardır. Belediyenin tüm olanaklarından faydalanmaktadır. Taşınmaz kaydında DSİ Genel müdürlüğünün irtifak hakkı bulunmakla, taşınmaz bu irtifak hakkı ile birlikte satılacak olup, bu irtifak hakkıyla birlikte tescil edilecektir. Taşınmazın toplam değeri 200.000TL dir.
Adresi : Esatpaşa Mah. 1210 Sok. No: 86/1 Özfer Apartmanı A Blok Kat: 4 Bağımsız Bölüm No: 10 Menemen Menemen / İZMİR
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde kaldığı, ticari, bitişik nizam 5 kat imarlıdır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydında 180M2 lik yerde DSİ Genel Müdürlüğü lehine 99 yıllık irtifak hakkı vardır. Yine taşınmaz kaydında 18 M2 lik yerde DSİ Genel Müdürlüğü lehine 99 yıllık irtifak hakkı vardır şerhi mevcut olup, TAŞINMAZ BU ŞERHLE YÜKÜMLÜ OLARAK SATILACAKTIR.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127 maddesi gereğince, işbu satış ilanı,tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1706 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR