MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menemen Kazımpaşa'da 110 m² mesken icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180500
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : KAZIMPAŞA MAH. / MENEMEN
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1292 Talimat
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2018/1292 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : İzmir ili, Menemen ilçesi, Kazımpaşa mahallesi, 5129 ada, 6 parsel, E Blok, Zemin kat, 5 nolu bağımsız bölüm, "Arsa" nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisseli olarak kayıtlıdır. Taşınmaz Kazımpaşa mahallesinde 1527 sokağın güneyinde kalmaktadır. 1527 sokağa cepheli olup kapı numarasını 8 olarak bu sokaktan almaktadır. Topoğrafik durumu çok meyilli, geometrik şekli düzgün olmayan kare olup, alt yapısı mevcut ve Belediyenin tüm olanaklarından faydalanmaktadır. Taşınmaz, ortalama ve kuşuçuşu olarak doğusunda bulunan Çanakkale asfaltına 1400 m, kuzeyinde bulunan Huriye Mehmet Akçasakız İ.Ö.O.na 120 m, ilçe merkezine 1700 metre mesafede bulunmaktadır. Karşısında PET Kooperatif Konutları ile Kırmızı kent Yapı Kooperatifi bulunmakta iye Mehmet Akçasakız İ.Ö.O.na 120 m, ilçe merkezine 1700 metre mesafede bulunmaktadır. Karşısında PET Kooperatif Konutları ile Kırmızıkent Yapı Kooperatifi bulunmaktadır. Gelişmekte olan bölgede bulunmaktadır. Parsel üzerinde bodrum ve zemin kat dahil 6 katlı ruhsatlı 5 blok betonarme yapı mevcuttur. Bağımsız bölüm 6 katlı ve normal her katında 4 bağımsız bölüm olan tek asansörlü çatısı teras şeklinde olan binanın Zemin katında ve girişin sonunda sağ tarafında bulunmaktadır. Binanın ortak merdiveni mermer ile kaplı ve korkuluğu alüminyumdur. 2 oda, salon, wc, wc+banyo ve mutfaktan ibaret bağımsız bölümün 2 balkonu mevcut olup, pencere doğramaları PVC olup, iç kapılar ahşap doğramadır. Odaların döşemeleri laminat ile ıslak hacımlar seramik ile kaplıdır. Banyoda duşakabin vardır. Tavanlarda Alçıpan süslemeleri yapılmıştır. Yapılan ölçümlere göre brüt alanı 110,00 m2 dir. Binada merkezi doğalgaz tesisatı mevcut olup, bağımsız bölüme bağlanmamıştır. Bağımsız bölümde radyatör petekleri takılmamış olup merkezi sistem faaliyete geçmemiştir. Mevcut durumda halen boş bulunmaktadır. Bağımsız bölümün ve bulunduğu taşınmazın özellikleri, çevrede emsal niteliklere haiz taşınmaz ve yapı değerleri de göz önüne alınarak yapılan araştırma ve kıyaslamalar neticesindeki değerlendirmede yıpranma ve arsa payı dahil değerinin 300.000,00 TL olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Atatürk Mah. 1527 Sok. No: 8/5 E Blok K: Zemin BB: 5 Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 9.500,00 m2
Arsa Payı : 1/120
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde kaldığı, E:1,20 Hmax:15,50 m. konut imarlı
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127 maddesi gereğince, işbu satış ilanı, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1292 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur 24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR