MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menderes'te (Cumaovası) 120 m² daire icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026368
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / MENDERES
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1045 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:20
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu Üzeri Menderes/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES İCRA DAİRESİ
2018/1045 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menderes İlçe, 296 Ada, 1 Parsel, MENDERES (CUMAOVASI) Mahalle/Köy, KARAKUYU Mevkii, D /1/ -Bağ. Böl. No:4 Nolu Bağımsız Bölüm Bina betonarme tarzında yapılmış olup, 4 katlıdır. Dairenin giriş kapısı çelik, dış cephe doğramalır plastiktir. Daire salon-mutfak-üç oda-banyo,wc den ibarettir. Yatak odasında ebeveyn banyosu vardır. Tabanlar laminattır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Faydalı net alanı 120,00 m2 dir. Taşınmaz Menderes-Kuşadası çevre yoluna cephelidir. Daire site içerisindedir. Site içerisinde yüzme havuzu vardır. Alt yapı hizmetleri yapılmıştır, Ulaşım kolaylığı vardır.
Adresi : İzmir İli, Menderes İlçesi Barbaros Mahallesi, 396 Sokak, D Blok, No:2 Daire:4 Dür.
Yüzölçümü : 5.280 m2 (Dairenin faydalı net alanı 120 m2 dir.)
Arsa Payı : 6/276
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 uygulama imar planı içerisinde konut alanında kaldığı, ayrık nizam 4 kat, Emsal:1,00 imarlıdır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir, dosyasındadır.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi- Barbaros Mahallesi 408 Sokak No:2 Çevre Yolu Üzeri Menderes/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1045 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR