MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir/Menderes'te 64 m2 daire mahkemeden satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964953
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : GÖRECE CUMHURİYET MAH. / GÖRECE
: 64
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Görece mahallesi Bektaşlık mevkiinde kain tapunun 103 Ada, 1 Parsel'inde kayıtlı 84/36400 arsa paylı, 4 ncü kat, 17 Bağımsız Bölüm nolu MESKEN vasıflı taşınmazdır, ayrık nizam olarak yapılaşmış bodrum dahil 6 katlı bina olduğu üzerinin oturtma çatı ile kapatıldığı, satışa konu dairenin 4.katta bulunduğu, giriş kapısı çelik, dış cephe doğramaları alüminyumdur, daire salon-mutfak-iki oda-banyo,wc ve balkondan ibarettir, ıslak hacimler seramik, diğer alanlar laminant parke, banyo tabanı seramik, duvarlar fayans kaplıdır, dairenin duvarları alçı sıva, plastik boya, tavanlarda kartonpiyer çalışması yapılmıştır, iç kapılar Amerikan panel dir, ısıtma sistemi klima ile sağlanmaktadır, bina girişine kadar doğalgaz boruları çekilmiş, bağlantı yapılmamıştır, faydalı net alanı 64,00 m2 dir, taşınmaz Göçmen konutları içindedir, alışveriş merkezlerine yakın konumdadır, altyapı hizmetleri tamamlanmıştır, ulaşım kolaylığı vardır, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Mimar sinan Sk. Ardıç Ap. No:28 K:4/17 Görece-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 31202,00 m2
Arsa Payı : 84/36400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, konut alanında kaldığı, yapılaşma koşulu: blok nizam, 6 kat'tır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
4- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
5-İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR