MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menderes'te 2+1 daire icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048591
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : GÜMÜLDÜR İNÖNÜ MAH. / GÜMÜLDÜR
Oda Sayısı : 2+1
: 56
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1314 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi Barbaros Mah. 408 Sk. No:2Çevre Yolu ÜzeriMenderes / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2018/1314 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Menderes İlçe, 2431 Ada, 2 Parsel, GÜMÜLDÜR Mahalle/Köy, H Blok Zemin Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm, Daire.
Dosya arasında mevcut 05/12/2018 tarihli Bilirkişi raporu uyarınca;
Satışa konu daire betonarme tarzında yapılmış iki katlı bir yapıda, H Blok Zemin kat 4 bağımsız bölüm numaralı dairedir.Giriş kapısı çelik kapı, dış cephe doğramaları plastik doğramadan yapılmıştır.Zemin kat salon-açık mutfak-iki oda-banyo,wc'den ibarettir.Tabanlar seramik kaplıdır.İç kapılar ahşaptır.Banyo,wc tabanları seramik duvarları fayans ile kaplıdır.Bina faydalı net alanı 56.00 m2 dir. Taşınmaz Seferihisar-Kuşadası karayolunun deniz tarafında Sea Side Sitesi içinde bulunmaktadır.Önünde geniş ve uzun kumsal bulunmaktadır. Gümüldür'ün değerli sahillerinden biridir. Meryemana caddesine sıfır konumdadır.Denize 250,00 mt mesafededir.Site içinde sosyal tesisler ve yüzme havuzu bulunmaktadır.Bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Alt yapı hizmetleri yapılmıştır. Ulaşım kolaylığı vardır.Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : İnönü Mah. Meryemana Cad. No:119 Sea Side Sitesi H Blok Zemin Kat D:4 Gümüldür-Menderes / İzmir
Arsa Payı : 20/1980
İmar Durumu : 1/1000 uygulama imar planı içersinde konut alanında kaldığı, ayrık nizam 2 kat imarlıdır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (Tedaş) lehine 2431/2 ada/parselin 26,92 m2'lik
kısmında 99 yıllığına irtifak hakkı vardır
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi Barbaros Mah. 408 Sk. No:2Çevre Yolu ÜzeriMenderes / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1314 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR