MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Menderes'te 109 m² müstakil mesken mahkeme kararıyla satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182150
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK MAH. / GÜMÜLDÜR
Oda Sayısı : 2+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 Satış
Muhammen Bedeli
:
399,798 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Menderes Adliyesi 1.Kat koridoru, Bilgi İşlem Odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Gümüldür mahallesi Köyaltı mevkiinde kain tapunun 2257 Ada, 6 Parsel'inde kayıtlı ARSA vasıflı taşınmazdır,tapu kaydında arsa olarak gözükmekte isede fiilen üzerinde betonarme tarzında yapılmış iki katlı binanın olduğu tespit edilmiştir, taşınmaz yol kotunun üzerinde bir tepede bulunmaktadır, İstiklal caddesi ile 6262 sokak arasında kalmaktadır, caddeden beton merdiven ile çıkılmakta, bodrum kat kaba inşaat halindedir, tuğla duvarların sıvası yapılmamıştır üzerinde çatısı yoktur, teras olarak kullanılmaktadır, manzarası güzeldir, teras ve merdiven korkulukları ferforje demirdir, giriş kapısı çelik, dış cephe doğramaları plastiktir, daire mutfak, iki oda-banyo,wc den ibarettir, iç kapılar amerikan paneldir, faydalı net alanı 92 m2, teras 17 m2 dir, alışveriş merkezlerine yakın konudadır, kuş uçumu merkeze 400 m, Kuşadası-Seferihisar karayoluna 1540 m, Ege denizine 2000 m dir, altyapı hizmetleri tamamlanmıştır, ulaşım kolaylığı vardır, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır,
Adresi : Fevziçakmak Mah. 6262 Sk. No:29 Gümüldür-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 353 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı var 1/1000 ölçcekli uygulama imar planı içerisinde, kısmen yolda, kısmen konut alanında kalmaktadır, yapılaşma koşulu ayrık nizam,3 kat Taks:0,35, İmar Kanununun 15-16 md.uygulaması gerekir
Kıymeti : 399.798,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Menderes Adliyesi 1.Kat koridoru, Bilgi İşlem Odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR