MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menderes/Kemalpaşa Mahallesi'nde 82 m² daire icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047195
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / MENDERES
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi Barbaros Mah. 408 Sk. No:2Çevre Yolu ÜzeriMenderes / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2019/229 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Menderes İlçe, 716 Ada, 3 Parsel, MENDERES (CUMAOVASI) Mahalle/Köy, 2Nolu Bağımsız Bölüm.
Dosya arasında mevcut 23/04/2019 tarihli Bilirkişi raporu uyarınca;
Taşınmaz, 1/1000 uygulama imar planı içersinde konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 3 kat, kaks-0,80 imara durumludur. Mesken dairenin bulunduğu ana taşınmaz üzerinde betonarme tarzında yapılmış üç katlı bir yapı bulunmaktadir. Kıymet takdiri istenilen daire ön cepheden bakıldığında zemin kat sağ tarafta bulunan dairedir.Ön balkonu kapalı Alana çevrilmiştir.Giriş kapısı çelik kapıdır.Dış cephe doğramaları plastik doğramadan yapılmıştır. Daire, Salon-açık mutfak-iki oda-banyo,wc?den ibarettir. Islak hacimler seramik kaplı, diğer alanlar laminat parke ile kaplıdır.İç kapılar Amerikan panel kapılardır.Banyo,wc tabanları seramik duvarları fayans ile kaplıdır.Dairenin tavanlarında asma tavan ve spot çalışması yapılmıştır.Dairenin faydalı net alanı 82,58 m2 dir. Taşınmaz ilçe merkezinde bulunmaktadır.Çarşıya, pazara yakın konumdadır.Futbol sahasının arka sokağında bulunmaktadır.Alt yapı hizmetleri yapılmıştır. Ulaşım kolaylığı vardır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Kemalpaşa Mahallesi 129 Sokak No: 6 Daire : 2 Menderes / İZMİR
Yüzölçümü : 82,58 m2 Arsa Payı : 1/6
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası 2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi Barbaros Mah. 408 Sk. No: 2 Çevre Yolu Üzeri Menderes / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR