İZMİR 26. İCRA DAİRESİ

İzmir Konak'ta 83 m² dubleks ev icradan satılıktır

İZMİR 26. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070295
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : ODUNKAPI MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 21.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5880 Esas
Muhammen Bedeli
:
385,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 26. İCRA DAİRESİ
2019/5880 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Konak İlçe, 112 Ada, 28 Parsel, ODUNKAPI Mahalle/Köy,
Taşınmaz üzerindeki anayapı yığma taş ve tuğla duvarlı, çatısı ahşap malzeme üstü kiremit kaplı ve 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Zemin katta salon,wc-lavabo, içten dubleksi temin eden merdivenle çıkılan üst katında hol, 2 oda, mutfak, wc-banyo yer almakta olduğu. Zemin katın yerleri seramik, üst kat oda tabanları ahşap lambiri kaplı, iç duvarları boya ve badanalı , iç ve dış kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, zemin katın dışları demir parmaklıklı, üst katın dışları ahşap kepenkli. mutfak banko altı ve üstü ahşap dolaplı,wc-banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı.wc-banyo da lavabo , klozet ve duş yeri yer almakta olduğu. Elektrik ve suyu bulunan yapının %30 oranında yıpranmış , bürüt 120m2 (net 83.90m2) inşaat alanlı olduğu ve keşif günü olarak kullanılmakta olduğu saptanmıştır.
Tespit konusu taşınmazın halihazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi oluşu, Kemeraltı iş ve Ticaret merkezinin bitişiğinde yer almakta oluşu, Karşı sırasında İzmir diş hastanesi, Konak 30 nolu Acil Yardım istasyonu ile Kadın doğum hastanesi, 280mt ilerisinde Konak Metro istasyonu . 460 mt ilerisinde Hükümet Konağı ve Anafartalar Caddesi, 550-700mt ilerisinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı Binası ve Konak vapur iskelesinin yer almakta oluşu, taşınmaz üzerindeki yapının inşa tarzı, inşaatta kullanılan malzemelerin teknik özellikleri ve kullanılış şekli , alanı ,katsayısı ve yıpranma durumu nazara alındığında kıymet taktiri yapılmıştır.
Adresi : Konak İLÇESİ, Odun kapı mahallesi, 450 sokakta 26 kapı nolu yerdir.
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Tarafıma tevdi edilen dosya içerisinde mevcut Konak Belediyesi imar ve Şehircilik Müdürlüğünce gönderilen 20.05.2019 gün ve 13556 sayılı yazılarından tespit konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 1.ci etap koruma amaçlı Revizyon imar planında KM2-pansiyon, tercihli konut alanında 2 katlı inşaat müsaadeli alanda kalmakta olup,eski eser , eski eser karşısı konumda ve kemeraltı Kentsel 3.cü derece Arkeolojiksit alanında olduğundan her türlü işlem için İKVKBK' dan izin alınması gerekmekte olan imar durumlu olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : taşınmazın üzerine , 16/10/1981 tarih 4544 yevmiye, 29/12/1982 tarih ve 6724 yevmiye şerhi ile eski eser şerhi konulmuştur.19/06/2006 tarih ve 10128 yevmiye ile, 2. Grup korunması gerekli kültür varlığı şerhi konulmuştur. "Kültür ve Turizm Bakanlığı , Kültür varlıkları ve müzeler müdürlüğü , İzmir 1 numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün 30/09/2019 tarihli yazılarında özetle, 2863 sayılı kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunun 13 ve 14 maddeleri kapsamında sadece kamu mülkiyetinde bulunan taşınmazlar , kira veya satışında bakanlığımız iznine tabidir. Özel mülkiyete ait tapunun taşınmazın şahıs mülkiyeti olması sebebiyle müdürlüğümüzce yapılacak her hangi bir işlem bulunmamaktadır" diye bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5880 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR