İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Konak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129258
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : MURAT REİS MAH. / KÜÇÜKYALI
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/17703 Esas
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 5. İCRA DAİRESİ
2015/17703 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti ve önemli özellikleri :
İzmir İl, Konak İlçe, 755 Ada, 72 Parsel, 2.KARANTİNA Mahallesinde kayıtlı 5 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasıflı taşınmazın yerinde yapılan incelemesinde kapalı olduğu görülmüştür. Konak Belediyesinin dosyasına gönderilen arşiv bilgilerine göre mesken, salon, 3 oda, mutfak, banyo, antre-hol wc ve 2 balkondan ibaret, brüt : 119,85 m2, net: 90,46 m2,'dir. Parsel üzerindeki taşınmaz betonarme karkas yapı, tarzında, yığma tuğla duvarlı, asansörsüz inşa edilmiş olup, bodrum+zemin+4 normal kattan ibaret olmak üzere toplam 6 katlı, 12 dairelidir. Taşınmaz yapı kullanma izin belgesi ve keşif tarihi itibari ile 41 yaşında olup, 41-50 yaş arası b.a. yapılar için % 40 yıpranma paylıdır.
Taşınmaz hastaneye, Necati Bey İ.Ö.O., inönü caddesine ve Pazar yerine yakın ve yürüme mesafesindedir. Merkezde olup, yerleşim yoğunluğu içindedir. Daha çok orta ve üst gelir gruplarının oturduğu bir bölgededir. Ulaşım sorunu yoktur. Okullara, sağlık kuruluşlarına, alış-veriş merkezlerine çok yakın konumdadır. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Murat Reis Mah. 246. Sok. No: 31 K: 1 D: 5 Konak İzmir
İmar Durumu : Taşınmazın İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam, 5 kat yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır. Parsel kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/17703 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR