İZMİR 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Konak'da 75m² daire icradan satılıktır

İZMİR 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094300
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : ALTINTAŞ MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARET 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6558 ESAS
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 16:15
İkinci Satış Günü
:
12.03.2020 16:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
22. İCRA DAİRESİ
2019/6558 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 616 Ada, 62 Parsel, 1.KARATAŞ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız BölümKentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır. Her katta 4 adet daire olmak üzere toplamda 18 daire 2 dükkan vardır.Daire 90,93 m², net:75,83 m²'dir. Daire 3+1'dir. Betonarme karkastır. Yapı sınfı 3B sınıfıdır. Bina 5 yaşında olup yıpranma payı % 6'dır. Apartman giriş kapısı camlı demir, bina doğalgazlıdır. Asansör vardır, bina giriş holü h=120 cm mermer kaplıdır. Tavan ve duvar kaplaması alçı üzeri boyadır. Merdivenler de mermer kaplıdır. Merdiven korkuluğu alimünyum profil demirdir. Daire ön cepheye ve ışıklığa bakmaktadır. Salon, koridor, 3 oda ve banyo ışıklığa bakmaktadır.Daire kapısı çeliktir, dairede doğal gaz vardır. Dış pencereler pvc dir.Daire oda kapıları ahşap desenli pvc kapıdır. Koridor, mutfak balkon yer döşemesi seramiktir. Salon ve oda yer döşemeleri laminant parkedir. Daire tavan ve duvarlar alçı üzeri boyadır. Giriş koridoru ve salonun tavanında ışık bandı vardır. Oda tavanlarında kartonpiyer mevcuttur. Mutafak dolapları gövde, suntalam, kapaklar pvc vakum kapaktır. Mutfak tezgahı siyah granittir. Evyesi tek göz damlalıklı krom evyedir. Mutfak banko arası dekoratif fayans ile kaplanmıştır.Banyo yer döşemesi seramiktir. Duvarları fayanstır. Tavanında dekoratif asma tavan vardır. Banyoda banyo dolabı mevcuttur. Lavabosu alttan yapıştırmalı seramik, gömme rezervuar, asma klozet mevcuttur. Oval akrilik duş teknesi üzerine oval krom çıtalı, çi temperli camlı duşakabin vardır. Balkon korkulukları camlı alüminyum korkuluktur.
Adresi : 361 Sok. Aktaş Apt. No: 6-8 Kat: Zemin Da:10 Altıntaş Mah. Konak / İzmir Halil Rıfat Paşa Cad. No:167-171 Kat:Zemin Da:10 Altıntaş Mah. Konak/ İzmir (Not: Apartmanın 2 Farklı Girişi Olduğu İçin )
İmar Durumu :İmar durumu: 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında kalmakta olup, Halil Rıfat Paşa Caddesi'nden ( B-5) Bişitik Nizam 5 kat, 361 Sok. cephesinden (B-4) Bişitik Nizam 4 kat yapılaşma koşulunda konut alanında kalmaktadır.Taşınmazın 14/05/2014 tarihli 204 belge nolu yapı kullanım izni mevcuttur.
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : (Konut finansmanı) harçtan muaf
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 12/03/2020 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, ,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6558 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR