İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Konak/Kahramanlar Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062261
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : KAHRAMANLAR MAH. / KAHRAMANLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 Satış
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 16:40
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 16:40
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3. Kat Müzayede Salonu(Stadyum metro durağı karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : giriş holü, 2 oda, koridor, mutfak, banyo ve balkon hacimlerinden ibarettir. Yerler 1 odada seramik döşeli, 1 odada halı kaplı, salon, mutfak ve koridorda pvc malzeme ile kaplı, banyoda seramik döşelidir. Pencereler pvc doğrama, 1 odada ahşap doğrama-önleri demir korunaklı, salon penceresi panjurlu, iç kapılar ahşap doğrama, giriş kapısı çeliktir. Banyoda duş başlıklı duş çeşmesi, klozet ve lavabo vardır. 1 balkon demirle kapatılmıştır. Salon balkonu odaya dahil edilmiştir. Kalorifer yoktur. Doğalgazın daireye bağlantısı yapılmamıştır.Mesken 88,50 m2 net kullanım alanlıdır.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 1924 Ada, 33 Parsel, KAHRAMANLAR Mahalle, 3 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Kahramanlar Mahallesi 1424/2 Sk No: 2 Mutlu Apartmanı 1. Kat, D:3 Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 375,01 m2Arsa Payı : 8/119 Kıymeti : 300.000,00 TLKDV Oranı : %1
İmar Durumu :" TM-1: Ticaret Seçenekli Konut alanında kalmakta olup, Bitişik Nizamda 5 (B-5) katlı olduğu, imar hattının tahakkuku gerektiği" bildirilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Hacizler vardır.İzmir 7. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2010/578 E. dan tedbir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 16:40 - 16:50 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 16:40 - 16:50 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3. Kat Müzayede Salonu(Stadyum metro durağı karşısı)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR