KINIK İCRA DAİRESİ

İzmir Kınık'ta tek katlı bina icradan satılıktır

KINIK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01192583
Şehir : İzmir / Kınık
Semt-Mahalle : YAYAKENT MAH. / KINIK
: 900
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 16.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/3 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
196,920 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
KINIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPI ÖNÜ-KINIK HÜKÜMET KONAĞI ZEMİNKATKINIK/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KINIK İCRA DAİRESİ
2020/3 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz İzmir İli, Kınık İlçesi, Yayakent mahallesi 1605 parselde bulunan tapu kayıtlarında arsa nitelğinde olan, Yayakent köy içi yoluna yakın bir konumda olup kuş uçuşu olarak yaklaşık Bergama-Kınık karayoluna 1200 m ve Yayakent ilköğretim okuluna 420 m mesafededir. Çevresinde yapılaşma bulunmaktadır. Halihazırda taşınmaz üzeride yaklaşık 90 m² yüz ölçümünde tek katlı bina bulunmaktadır. Dış ve iç duvarlar sıvalı ve boyalı çatısı teras şeklindedir. Terasa dışarıdan çıkılan merdiven bulunmaktadır. Pencere doğramaları pvc doğramadır. Mesken olarak kullanılan taşınmaz elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz uygulama imar planında serbest nizam iki katlı konut alanında bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 900 m²
İmar Durumu: Taşınmaz uygulama imar planında serbest nizam iki katlı konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 196.920,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü: 15/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü: 13/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: KINIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPI ÖNÜ-KINIK HÜKÜMET KONAĞI ZEMİNKATKINIK/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ile İş bu satış ilanı tebliğ yapılamayan alakadarlara,İİK 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.12/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR