KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Kemalpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır (Çoklu Satış) Düzeltme İlanına Git

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048601
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1174 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 09:55
Satış Yeri
:
Eski belediye cad no.4 Eski askerlik şubesi üst kat Giriş holü Kemalpaşa İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ
2018/1174 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: İzmir İl, Kemalpaşa İlçe, 438 Ada, 13 Parsel, Ulucak Mah, çınarlıkuyu Mevkii, 38/752 arsa paylı, 781,00m2 yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda zemin kat 1 no.lu mesken vasıflı taşınmaz tam payı satılacaktır. Adresi Ulucak mah 9139 sok. no.11 D.1 Kemalpaşa İzmir olan meskenin kıymeti 185.000,00-TL. ve KDV %1'dir. 1 no.lu taşınmaz kıymet takdiri keşfi sırasında kapalı olup, içine girilememiş ancak 2 no.lu taşınmazda incelemeler yapılmıştır. 2 no.lu taşınmazda oturan kiracıdan alınan şifai bilgiye göre 1 ve 2 no.lu taşınmazlar inşai özellik ve oda sayısı bakımından aynı olup, 1. nolu taşınmazın mutfağının ve bir odasının kısmen daha küçük olduğu bilgisi öğrenilmiştir.1 no.lu taşınmaz 2 oda, 1 salon, banyo mutfak wc hacimlerinden oluşmakta olup, 1 nolu taşınmaz brüt yaklaşık 60 m2 alanlıdır. Taşınmazın salon ve odalarında zemin kaplamaları laminant, duvarlar boyalı, ıslak zeminlerde yer ve duvar kaplamaları seramik olup banyoda duşakabin vardır. Ahşap mutfak dolapları bulunan taşınmazın mutfak tezgahı çimstonedur. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc doğramadır. Binada asansör bulunmakta olup, daire sobalıdır.Taşınmaz kapalı pazar alanı ile karşılıklı olup, Zennure Mücella Bahçıvan ilkokuluna 400 mdir. Taşınmazın muhiti merkezi olup, kamu hizmetlerinden tam yararlanmaktadır. Taşınmaz ayrık nizam 4 kat ticaret+konut imarlıdır. Kaydındaki şerhler kaydındaki gibidir.

2 NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İl, Kemalpaşa İlçe, 438 Ada, 13 Parsel, Ulucak Mah, çınarlıkuyu Mevkii, 38/752 arsa paylı, 781,00m2 yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda zemin kat 2 no.lu mesken vasıflı taşınmaz tam payı satılacaktır. Adresi Ulucak mah 9139 sok. no.11 D.2 Kemalpaşa İzmir olan meskenin kıymeti 200.000,00-TL. ve KDV %1'dir. 2 no.lu taşınmaz 2 oda, 1 salon, banyo mutfak wc hacimlerinden oluşmakta olup,brüt yaklaşık 70 m2 alanlıdır. Taşınmazın salon ve odalarında zemin kaplamaları laminant, duvarlar boyalı, ıslak zeminlerde yer ve duvar kaplamaları seramik olup banyoda duşakabin vardır. Ahşap mutfak dolapları bulunan taşınmazın mutfak tezgahı çimstonedur. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc doğramadır. Binada asansör bulunmakta olup, daire sobalıdır.Taşınmaz kapalı pazar alanı ile karşılıklı olup, Zennure Mücella Bahçıvan ilkokuluna 400mdir. Taşınmazın muhiti merkezi olup, kamu hizmetlerinden tam yararlanmaktadır. Taşınmaz ayrık nizam 4 kat ticaret+konut imarlıdır. Kaydındaki şerhler kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 09:55 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 09:55 - 10:05 arası
Satış Yeri : Eski belediye cad no.4 Eski askerlik şubesi üst kat Giriş holü Kemalpaşa İzmir

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. 1.artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. 1.artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda 1.artırmadan sonraki beşinci günden, 2.artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edecekler, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelidir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 gün süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, (ÖTV), 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (irtifak hakkı sahipleri dahil) gayrimenkul üzerindeki haklarını dayanak belgeler ile (15) gün içinde bildirmeleri lazımdır; yoksa hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen sürede ödenmezse İİK 133. madde gereği ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hüküm gerekmeksizin tahsil olunacak, bu öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren dairede açık olup isteyen alıcıya örneği gönderilebilir.
6- Satışa katılanların şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, ilanın tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreste bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur 03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR