İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Karşıyaka'da 90 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039324
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : BOSTANLI MAH. / DENİZBOSTANLISI
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/642 TLMT
Muhammen Bedeli
:
645,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İşhanı K:4 Gayrimenkul Satış odası Karşıyaka,İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ
2018/642 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir,Karşıyaka,Bostanlı,9433 ada,25 parsel,3.kat, 8 nolu b.b.472 m² yüzölçümlü, 2/24 arsa paylı taşınmazın 3/4 hissesi.
Adresi : Bostanlı Mah.1820/2 Sokak No:16 Zambak Ap.K:3 D:8 Karşıyaka
Yüzölçümü : 472 m2
Arsa Payı : 2/24
İmar Durumu : Söz konusu parsel, planlı alanlar yönetmeliğinin geçici 2.maddesine göre 5m ön bahçe mesafeli, 3,5m komşu mesafeli,22 m bina derinliğinde inşaat uygun ayrık nizam 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.
ÖZELLİKLERİ :Dava konusu daire yaklaşık 118m² brüt, 90,50m² net alanlıdır. Her katta 2 daire yer almaktadır. Girişe göre sağ dairesidir. Daire salon, 3 oda, hol, mutfak, 2 banyo 2 balkondan ibarettir. Daire kapısı çelik kapı, iç doğramalar ahşap, salon ve oda zeminleri laminant parke, ıslak alan ve hacimler diğer kısımlar seramik, dış doğramalar pvc doğrama şeklindedir. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri saten boya+kartonpiyer, mutfak beyaz dizayn tezgah alt ve üst hazır ahşap kaplama dolap, banyo hilton lavabo, klozet, duş+kabin şeklindedir. Bina asansörlü olup, kaloriferli ve doğal gazlıdır. Konum ve mevki yönünden tercih edilen bölgede yer almaktadır. Taşınmaz belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapılaşmanın yoğun olduğu orta ve üst gelir grubu tarafından tercih edilen bölgede yer almaktadır. Ulaşım yolu asfalt oyup, ilçe merkezine alışveriş merkezlerine , sağlık kuruluşlarına ve ticaret merkezlerine yakın mesafededir. Gode Cengiz Parkına, Şehitler Bulvarına, Bostanlı (çarşıya) merkezine, Nergiz Metrosuna yakın ve yürüme mesafesindedir. Şehitler Bulvarına kısa mesafe olup tramvay ve vapur iskelesine de yürüme mesafesindedir. Zemin+bahçe bölümde otoparkı bulunmaktadır.
Kıymeti : 645.000.00-TL (3/4 HİSSESİ DEĞERİ)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İşhanı K:4 Gayrimenkul Satış odası Karşıyaka,İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir,Karşıyaka,Bostanlı,9433 ada,25 parsel,472m² yüzölçümlü,arsa
nitelikli,4.kat+çatı,10 nolu bağımsız bölüm, 4/24 arsa pay/paydalı taşınmazın 3/16 hissesi.
Adresi : Bostanlı Mah.1820/2 Sokak No:16 K:4 D:10 Karşıyaka,İZMİR
Yüzölçümü : 472 m2
Arsa Payı : 4/24
İmar Durumu : Söz konusu parsel, planlı alanlar yönetmeliğinin geçici 2.maddesine göre 5m ön bahçe mesafeli, 3,5m komşu mesafeli, 22 m bina derinliğinde inşaata uygun ayrık nizam, 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.
ÖZELLİKLERİ : Dava konusu daire 4 ve çatı katında yer alan dubleks mesken şeklinde olup, yaklaşık 158m² brüt, 123,30m²net alanlıdır. Her katta 2 daire yer almaktadır. Dairenin 4.katında 2 oda, çamaşır odası antre hol, banyo ve balkon, çatı katında ise 2 oda banyo ve balkon bölümleri yer almaktadır. Daire kapısı çelik kapı, daire iç doğramalar ahşap, odaların zeminleri laminant parke, ıslak alan ve hacimler ve diğer kısımlar seramik, merdiven basamakları ahşap dış doğramalar pvc doğrama şeklindedir. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri saten boya+kartonpiyer, mutfak beyaz dizayn tezgah, alt ve üst ahşap kaplama hazır dolap, banyo hilton lavabo, klozet duş+kabin şeklindedir.Bina asansörlü ve doğalgaz sistem ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yapılaşmanın yoğun olduğu orta ve üst gelir grubu tarafından tercih edilen bölgede yer almaktadır. Ulaşım yolu asfalt olup, ilçe merkezine, alışveriş merkezlerine, sağlık kuruluşlarına ve ticaret merkezlerine yakın mesafededir. Gode Cengiz parkına şehitler bulvarına, bostanlı(çarşıya)merkezine, Nergiz metrosuna yakın ve yürüme mesafesindedir. Şehitler bulvarına kısa mesafede olup tramvay ve vapur iskelesine de yürüme mesafesindedir. Zemin+bahçe bölümde otoparkı bulunmaktadır.
Kıymeti : 215.625,00 TL(3/16 PAYI DEĞERİ)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Gayrimenkul Satış Odası Vakıf İş Hanı K:4
Karşıyaka,İZMİR
Satış şartları:
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/642 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR