KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

İzmir Karşıyaka'da 3+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129567
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : BAHRİYE ÜÇOK MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/388 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ
2019/388 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Soğukkuyu Mah, 10 Cilt, 899 Sayfa, 9132 Ada, 16 Parselde kayıtlı, 452,00 m² Yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği "ZEMİN DAHİL BEŞ KATLI ONALTI DAİRELİ" olan, 4. Kat, 9 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 452/4520 Arsa Pay/Paydalı, Bağımsız Bölüm Niteliği "Mesken" olan taşınmaz. Tam Hisseli. Adresi: Bahriye Üçok Mah. Berrin Taşan Sokak, No:46, D:9 Karşıyaka / İZMİR
İMAR DURUMU: Karşıyaka Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğünün 24/05/2019 tarih ve E.8471 sayılı yazısı ve eklerinde; ana taşınmaz parsel ile ilgili olarak “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin Geçici 2. Maddesine göre 5m ön bahçe, 3m yan bahçe mesafeli, 22m bina derinliğinde inşaata uygun, ayrık ikiz nizam 5 kat gabarili konut adasına isabet ettiği” bağımsız bölüm ile ilgili olarak ise “1 salon, 1 mutfak, 3 oda, 1 antre, 1 banyo, 1wc ve 2 balkondan oluştuğu, 3/B yapı sınıfına dahil olduğu, brüt alan 126m², net alanı 98,60m² dir” denilmektedir. Taşınmazın 28/10/1984 tarihli ilk Yapı Ruhsatı ve 01/04/1986 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi mevcuttur.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Hali Hazır Durumu : İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Soğukkuyu Mahallesi, 9132 ada,16 parsel üzerinde; Ayrık ikiz nizam imara uygun olarak inşa edilmiş olan, zemin + 4 normal kattan ibaret betonarme bina bulunmaktadır. Binanın her katında iki adet olmak üzere toplam 10 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm yer almakta olup asansör ve dış cephe ısı yalıtımı bulunmamaktadır. (9) Bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğindeki taşınmaz; binanın en üst katında arka cephede yer almakta ve doğu, kuzey yönlerine cephelidir. Bağımsız bölüm 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1wc, 1 koridor ve 2 balkon ibaret olup, brüt 126 m², net 98,60 m² kullanım alanına sahiptir. Meskenin dış kapısı çelik kapı iç kapıları ahşap panel kapı, banyo ve tuvalet kapıları ile pencereler ise pvc doğramadır. Salon, koridor ve odaların zemini laminant parke kaplamalıdır. Mutfağın zemini, ıslak hacimlerin ise zemin ve duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır ayrıca tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulanmıştır. Bir oda ışıklığa bakmaktadır. Mutfakta hazır mutfak dolapları, banyoda ise duşakabin, Hilton lavabo ve klozet ayrıca wc mahalinde de klozet blunmaktadır. Isınma doğalgazlı kombi ve kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Yapı fiili olarak 33 yaşında olup bu hali ile IIIB yapı sınıfına dahil ve 31-40 yıllık kargir bina için yapı yıpranma oranı %40 olarak belirlenmiştir. İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Soğukkuyu Mahallesi, 9132 ada,16 parsel numaralı ana taşınmaz doğrusal olarak Zübeyde hanım İlkokuluna 80m, Karşıyaka Belediye Binasına 240m, Karşıyaka İzban İstasyonuna 410m ve Karşıyaka vapur iskelesine 890m mesafede yer almaktadır. Ara parsel özellikli olup; Berrin Taşansokağa 11,5m cepheye ve 15m derinliğe, ayrıca düz ve eğimsiz bir arazi yapısına sahiptir Çevresi konut ve iş yeri yoğunluklu bir yapılaşmaya sahip olup orta ve üst gelir gurubuna hitap eden bir mevkide yer almaktadır. Bulunduğu konum itibari ile çevresinde otopark sıkıntısı bulunmaktadır. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C
4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/388 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 29/01/2020 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir./2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR