KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karşıyaka'da 118 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180743
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : AKSOY MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1128 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 11:45
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C4. Kat Satış Odası Karşıyaka / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ
2019/1128 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:İzmir İli, Karşıyaka İlçesi,Aksoy Mahallesi, 9288 ada, 7 parsel, 6/30Arsa pay/paydalı, 69 cilt no, 6799 sayfa no,208m² yüzölçümlü,Ana Taşımaz Niteliği " BEŞ KATLI BETONARME APARTMAN", bağımsız bölüm niteliği "Mesken",2. kat, 3 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz.Tam hisseli. Adresi : 1767 Sokak no : 14 kat : 2 Daire : 3 Karşıyaka İZMİR
İmar Durumu: İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Aksoy Mahallesi, 25L-3C pafta, 9288 ada, 7 parsel sayılı gayrimenkul 1/1000 uygulama İmar planında, Blok nizam, 6 katlı yapı adasına isabet etmektedir.
Hali Hazır Durumu: Bilirkişi raporuna göre; Daire; 3 oda, salon,mutfak, banyo, giriş holü, antre ve 2 balkondan ibarettir. 09/10/1989-81 tarih sayılı yapı kullanma izin belgesine göre Daire alanı 118m2 dir. Daire giriş kapısı dekoratif desenli çelik kapıdır. Daire doğalgazlıdır. Binada asansör yoktur. Salon yer döşemesi ahşap parke, üç odanın da yer döşemesi marley kaplıdır. Daire duvarları sıvalı üzeri plastik badana boyalıdır. Sadece salon tavan kenarları kartonpiyerlidir. Dairenin iç kapı doğramaları ahşaptır. Pencere doğramaları pvc doğramadır. Balkonları panjurludur. Proje ve ruhsatına aykırı olarak mutfak cephesindeki balkon alanı mutfak alanına ilave edilmiştir. Mutfakta mermerit banko alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Mutfağın bir kısım duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyosunda; küvet+kabini, klozet ve lavabosu mevcut yerler seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Giriş holü ve antre 10x20 kalebodur seramik kaplıdır. Balkon döşemeleri karo plaka mozaik taş kaplıdır. Dairenin karanlık yeri yoktur. Binada her katta bir daire mevcuttur. Dairenin arsa payı; 208,00m2 x 6/30 = 41,60m2 dir. 3 nolu daire arakat dairedir. İnce uzun bir dairedir. Daire kuzey, batı ve güney olmak üzere üç cephelidir. Daire; Girne Caddesine 330m, Karşıyaka metro istasyonuna 460m, Cemal Gürsel Caddesine 600m, Karşıyaka Belediyesine, Karşıyaka Adliyesine, Karşıyaka Kaymakamlığına 630m, deniz kıyısına 720m. yürüme mesafesindedir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C4. Kat Satış Odası Karşıyaka / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halindebu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandanalınmasınakarar verilmesi halindearadaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,Tebliğ ve ilan olunur. 23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR