KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

İzmir Karşıyaka'da 113 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049425
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : ÖRNEKKÖY MAH. / İMBATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/96 Talimat
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad.Vakıf İş Hanı No:82/2 4.Kat Satış odası Karşıyaka/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
1. İCRA DAİRESİ
2019/96 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
İzmir İli Karşıyaka İlçesi 26465 Ada 1 Parsel Örnekköy Mahallesi 1 Nolu Bağımsız Bölüm de kayıtlı niteliği mesken olan taşınmazın borçluya ait Tam hissesi.
Adresi : Örnekköy Mah. Nazım Hikmet Bulvarı No:9/H Zemin Kat D:1 Karşıyaka İZMİR
Arsa Payı : 351/45696
İmar Durumu : Karşıyaka Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün 12.03.2019 tarih ve E.4196 sayılı yazısına göre ; İzmir İli ,Karşıyaka İlçesi , Örnekköy Mahallesi, 26465 Ada, 1 Parsel onanlı imar planına göre bütün cephelerden 5’er metre bahçe mesafeli , Y koşullu, 17917,10 m2 toplam yapı inşaat alanlı ,serbest nizam , Hmax : Serbest gabarili ,KT1 (Zemin+1 Tercihli Ticaret üst katlar Konut zeminde batar var ise 1. Kat konut olacaktır.) koşullu yapı adasına isabet etmekte olduğu anlaşılmıştır

Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Hali Hazır Durumu : Taşınmazda yapılan inceleme ve Karşıyaka Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün 12.03.2019 tarih ve E.4196 sayılı yazısına göre, taşınmaz 1 Salon, 3 Oda, 1 Giriş Holü , 1 Antre ,1 Ebevyn Banyosu, 1 Mutfak, 1 Banyo, 1 WC ve 1 Terastan oluşmaktadır. Daire girişinde çelik kapı bulunduğu,meskenin zemin katta olduğu tespit edilen diğer hususlardır.Daire bina girişine göre sağ tarafta kalmaktadır.Açısal olarak havuz ve site peyzajına bakmaktadır.
Salonun ve odaların yer döşemeleri laminanttır. Mutfak ,antre ,giriş holü ve ıslak zeminlerin yer döşemeleri seramiktir. Yine banyoların duvarlarının fayans olduğu görülmüştür. Mutfak hazır mutfak şeklindedir. Banyoda;gömme rezervuarlı klozet , duş teknesi , duşakabin , ayna, dolaplı lavabo ve asma tavan bulunduğu görülmüştür. Ebeveyn banyosunda ise asma tavan, gömme rezervuarlı klozet ,küvet, duşakabin, ayna ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. WC de de gömme rezervuarlı klozet,ayna ,konsol lavabo ve asma tavan yer almaktadır. Dairede giriş holü ,antre ,salon ve mutfak mineral dekoratif boya ; odalar duvarlar alçı saten boyalıdır.Kapılar ahşap panelkapı, dış doğramalar ise, pvc vb. hafif malzemedendir.Daire panjurludur. Yapı Kullanma izin belgesine göre binanın ısıtma sistemi merkezi sistem kalorifer şeklindedir. Bina asansörlüdür. Yine yapı kullanma izin belgesine göre bina merkezi sistem kaloriferli ,kapalı otoparklı , kapıcı daireli olup; binanın bulunduğu sitede yüzme havuzu mevcuttur. Dairenin tüm odaları doğal ışık almaktadır. Karşıyaka Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün 12.03.2019 yazısı ve eklerine göre; yapı ruhsat tarihi 14.05.2010 , yapı kullanma izin belgesi tarihi 04.07.2012 dir. Bina 7 yaşında olup ; betonarme yapılar için yıpranma payı % 10 dur. Yine Karşıyaka Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün 12.03.2019 yazısına göre;meskenin brüt kullanım alanı 137,00 m2 ; net kullanım alanı ise 113,48 m2 dir. Yapı kullanma izin belgesine göre yapının yol kotu üstü kat sayısı , zemin + 7 kat, olmak üzere toplamda 8 katlıdır. Yapı kullanma izin belgesine göre yapının sınıfı 4 grubu A olup ;06.03.1019 tarihli numarataj krokisine göre 9H girişteki bağımsız bölüm sayısı 16’dır. Meskenin yer aldığı bina,site şeklinde teşkil edilmiş olup ; peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Site girişinde özel güvenlik bulunmaktadır. Yine site içerisinde yüzme havuzu bulunmaktadır. Ayrıca cami,okullara ,sağlık kuruluşlarına yakın olup; ulaşımı kolaydır.Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad.Vakıf İş Hanı No:82/2 4.Kat Satış odası Karşıyaka/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 26/08/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2/2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR