İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karşıyaka Şemikler'de 120 m² dubleks daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112840
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / NERGİZ
Oda Sayısı : 4+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1351 Talimat
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıfişhanı No:82/C 4. Kat Satış Odası Karşıyaka/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
2. İCRA DAİRESİ
2019/1351 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : İzmir İl, Karşıyaka İlçe, Şemikler Mahallesi, 25121 ada, 574,63 m2 yüzölçümlü 2 parselde, 3. kat + çatı katı 190/3137 arsa paylı, 23 bağımsız bölüm numaralı '' Dubleks Mesken'' Tam payı. Zemin katı ''Kat irtifakı'' kurulmuştur.
Adres: Cumhuriyet Mahallesi 6695 Sokak No: 31 D:23 Karşıyaka/İZMİR
Taşınmaz doğrusal olarak Anadolu Caddesine 150 m,Kent Kolejine 900 m, İzmir Çevreyoluna 1050 m mesafede ver almaktadır. Parsel; Ara parsel özellikli olup düz ve eğimsiz bir arazi yapısına sahiptir. Çevresi konut yoğunluklu yeni yapılaşmaya sahip olup orta gelir grubuna hitap eden bir mevkide yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarına 5 dk yürüme mesafesindedir. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu tasıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır.Bitişik nizam imara uygun olarak inşa edilmiş olan, bodrum + zemin + 3 normal + çatı kattan ibaret betonarme bulunmaktadır. Binada, zemin katta 5 adet daire, normal katlarda her katta 6 daire olmak üzere toplanı 23 adet mesken bağımsız bolüm yer almakta olup asansör, yangın merdiveni ve dış cephe ısı yalıtımı mevcuttur. Binanın ana giriş kapısı güney ve batı cephede yer almaktadır. Parsel üzerinde kapalı otopark imkanı bulunmaktadır.
Taşınmaz, binanın ana giriş kapısına göre sol ön tarafta 3.normal + çatı katta yer almakta olup güney ve batı yönlerine cephelidir. Bağımsız bölüm mimari projesine göre 3. Katta1 oda, 1 salon, 1 mutlak, 1 banyo, 1 balkondan üst katta 1 adet oda ,1 banyo ve teras alanından ibarettir.Yerinde ve projesi üzerinde yapılan tespitlere göre net 120 m2 alanlıdır. Meskenin dış kapısı çelik kapı iç kapılan ahşap panel kapı, pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Zemin kaplaması olarak salon ve odalarda laminant parke, mutfak ve koridorda ise seramik kullanılmıştır Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalıdır ayrıca tavanlarda asma tavan uygulması bulunmaktadır. Mutfakta hazır mutfak dolapları ve tezgahı, banyolarda ise duşakabin, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Isınma doğalgazlı kombi ve kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Yapı fiili olarak 2 yaşında olup bu halı ile III B yapı sınıfına dahil ve betonarme bina için yapı yıpranma oranı % 4’tür.
İmar Durumu : Karşıyaka Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20.10.2017 ‘li yazısında ana taşınmaz parsel ile ilgili olarak;“Anılan parselin bitişik nizam, 4 kat Konut alanına isabet ettiği; denilmiştir
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıfişhanı No:82/C 4. Kat Satış Odası Karşıyaka/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1351 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR