KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ

İzmir Karşıyaka/Bostanlı Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062993
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : BOSTANLI MAH. / DENİZBOSTANLISI
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
1717 Sokak No:82/C Vakıf İşh. Kat:4 (Karşıyaka Adliyesi Ek Bina ) Karşıyaka / İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
4. İCRA DAİRESİ
2019/74 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Bostanlı mah. 26297 Ada, 1 parsel, B Blok 7.Kat, 14 Nolu B.bölüm olup, Konu mesken 4+1 olup dosyada yer alan, Karşıyaka Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün 11.2.2019 tarih, E.2476 sayılı yazısına göre göre duvarlar ve balkonlar dahil brüt 180m2 alana sahiptir. Anılan yazıda meskenin Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine göre net 131,03m2 olduğu belirtilmekte olup konu yapının ilk ruhsat tarihi 10.12.2004 olduğundan, bu tarihte KDV oranı belirlemek için Maliye Bakanlığının KDV Genel Tebliğinde yer alan "net alan hesabı" kullanıldığından ve bu hesaba balkonlar ve kömürlükler dahil olduğundan konumuz meskenin Maliye Bakanlığının KDV Genel Tebliğinde yer alan "net alan hesabı" na göre projeden yapılan ölçüme göre net 160 m2 olduğu hesaplanmıştır. Mesken salon, mutfak, 4 oda, banyo-wc, kömürlük, antre, 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende salon ve odalarda zeminler laminat parke, diğer zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır.Banyolarda duvarlar fayans kaplıdır, duşkabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta çift taraflı mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramadır. Mesken köşe konumlu ve 2 cephelidir, çevresi açıktır. Konu bağımsız bölümün lüks malzeme ve işçilikle inşa edildiği ve sahibi tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaza İzban, dolmuş ve otobüs ile ulaşılabilir. Taşınmazın kıymeti 800.000,00 TL olup, %8 KDV'ye tabidir.
Adresi : Bostanlı Mah.1813/4 Sok.No:15, Platin Evleri B Blok, Kat:7 D:14 Karşıyaka /İzmir
İmar Durumu : Blok nizam 8 kat imarlıdır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : 1717 Sokak No:82/C Vakıf İşh. Kat:4 (Karşıyaka Adliyesi Ek Bina ) Karşıyaka / İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.KDV oranın değişmesi veya yetkili makamlarca başka bir orandan yatırılmasına karar verilmesi halinde aradaki fark varsa cezaları ihale alıcısı tarafından yatırılacaktır. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İşbu satış ilanının gazetede yayınlananilanı, tapuda adresi olmayanlar ve satış ilanı tebligatı bila tebliğ dönenler içinİİK m 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR