İZMİR 12. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Karabağlar'da tek katlı bahçeli mesken mahkemeden satılıktır

İZMİR 12. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201256
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : ALİ FUAT CEBESOY MAH. / YEŞİLYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 134
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
16.12.2020 14:15
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK 3. KAT MÜZAYEDE SALONU BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR
12. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz, üzerinde tek katlı mesken olarak kullanılan yaklaşık 90 m2 alanlı yapı bulunmaktadır. Yapının çatısı trapez üzeri saç levha ile örtülü çelik karkas sundurmadır. Binanın ön cephesinde demir korkuluklu duvar ve demir kapı bulunmakta olup zemin katta bulunan daire 2 oda, antre, salon, mutfak ve banyodan ibaret olup zeminler karo plaka, banyo zemin ve duvarları seramik duvarlı, duşa kabinli ve tavanlar sıvalı ve badanalı, iç kapılar hazır ahşap doğrama, pencereler PVC doğrama, mutfak bankosu mermer plak alt dolaplar yağlı boyalı sunta tezgah üstü raflar mevcuttur. Çatıda bir adet güneş enerjisi paneli bulunmaktadır. Çevresi genel olarak iki üç katlı mesken vasıflı eski tip yapılar ile birlikte kuzeyinde bulunan Erdal Yaklav bulvarına cephe çok katlı binalar mevcut, İmar planına göre cephe bulunduğu bölgenin ana arteri olan Erdal Yaklav ve Dostluk Bulvarı ve Eski İzmir caddesinin kesişimine 75 mt. Mesafede, ulaşım ve çarşı Pazar imkanları iyi durumdadır. Mevcut haliyle her türlü belediye imkanlarından faydalanmaktadır. Yakın komşuluğunda Cemil Meriç ortaokulu bulunmaktadır.
Özellikleri : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Ali Fuat Cebesoy Mahallesi 15683 Ada No,2 Parsel No,Ana Taşınmaz nitelik Bahçeli Bir Katlı Ev
Adresi :Ali Fuat Cebesoy Mahallesi 9141 Sokak No.32 Karabağlar İzmir
Yüzölçümü : 134,00 M2
Kaydındaki Şerhler .Hacizlidir
İmar Durumu : İmar Planına göre “Konut Alanına”isabet etmekte olup İmar ve Kitle hatları geresinde Bitişik Nizam 2 kat Konumundadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/11/2020 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 16/12/2020 günü 14:15 -14:25 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK 3. KAT MÜZAYEDE SALONU BAYRAKLI / İZMİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka (milli bir bankanın kesin ve süresiz) teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR