İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Karabağlar'da iki katlı kargir ev mahkemeden satılıktır

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024862
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BOZYAKA MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Oda Sayısı : 2+1
: 109
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23 Satış
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:25
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi binası 3. kat d blok müzayede salonu(Stadyum metro durağı karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/23 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Binanın zemin kat ve birinci katında mesken olarak kullanılmak üzere yapılmış birer daire bulunmaktadır.Zemin kat; giriş kısmı ve pencere önleri demir parmaklıklıdır. Mesken girişte salon, 2 oda, mutfak ve banyo - tuvalet hacimlerinden ibarettir. Kapı ve pencereleri ahşap doğrama olup zeminleri karo plaka döşelidir. Banyo ? tuvalet kısmında yıkanma çeşmesi ve alaturka wc mevcuttur. Mutfağı seramik bankolu olup banko üzerinde eski tip ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Mutfaktan arka bahçe boşluğuna çıkışı mevcuttur. Binanın zemin katı yaklaşık 88,00 m2 brüt inşaat alanlıdır. Birinci kat, 3 oda, mutfak, banyo - tuvalet ve balkon hacimlerinden ibarettir. Yerler karo taşı, banyoda seramik döşelidir. İç kapıları ve giriş kapısı ahşap doğrama, pencere önleri demir korunaklıdır. Banyoda duvarlar 5 sıra beyaz fayans kaplı olup klozet, lavabo ve duş çeşmesi vardır. Mutfakta banko üzerinde eski tip ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Binanın 1. Katı yaklaşık 68,00 m2 brüt inşaat alanlıdır. Bina genel olarak bakımsız ve yıpranmış bir durumdadır.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 30939 Ada, 5 Parsel, BOZYAKA Mahalle, İKİ KATLI KARGİR EV vasfında kayıtlı taşınmazdır.
Adresi : Bozyaka Mah 3130 Sk N 6 Karabağlar / İZMİR Yüzölçümü : 109,00 m2
İmar Durumu :"KONUT ALANI" na isabet etmekte olup Bitişik Nizam, 4 KAT konumda olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TLKDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:25 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:25 - 10:35 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi binası 3. kat d blok müzayede salonu(Stadyum metro durağı karşısı)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR