İZMİR 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Karabağlar'da iki adet 3+1 daire mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

İZMİR 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070899
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : KARABAĞLAR MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 23.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/35 Satış
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 15:30
Satış Yeri
:
STADYUM METRO İSTASYONU KARŞISI,İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ D.BLOK KAT:3 MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI KONAK/ İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
10. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/35 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Karabağlar ilçesi Karabağlar mahallesi 31216 ada 13 parselde kayıtlı 122,00 m2 arsa vasfında taşınmaz olup,tapu kaydında cinsi "arsa"olarak belirtilmiş ise de,taşınmaz ve komşu 14 parsel üzerinde ortak girişi olan zemin+1 kat olmak üzere 2 katlı 4 meskenli bina bulunduğu,binaya girişte sol tarafta kalan meskenlerin (zemin ve 1.kat)satışa konu taşınmaz üzerine isabet ettiği belirlenmiştir.Ana yapı betonarme tarzda inşa edilmiş olup teras çatılıdır.Giriş demir kapılı olup giriş kısmında zeminleri karo plaka kaplıdır.Üst kata çıkan merdivenler ve kat sahanlıkları tesviye betonu kaplıdır.Ana yapı yaklaşık 340 m2 brüt alanlı olup mevcut mesken dairelerin her biri yaklaşık 85 m2 brüt alanlıdır. Mevcut apartman girişi nedeni ile zemin kat dairelerin kullanım alanı daha küçüktür.Zemin Kat(2) nolu mesken;keşif esnasında kapalı olması nedeniyle içi incelenememiş ana girişten sonra solda kalan dairedir.Girişi demir kapılı olup pencereleri pvc malzemeli ve önleri demirlidir. Ortaklığın giderilmesi kapsamında düzenlenen önceki bilirkişi raporunda iç kapılarının ahşap malzemeli olduğu,giriş zeminlerinin karo plaka,2 oda zeminlerinin ahşap rabıta,banyo zemininin seramik(kalebodur tipi) mutfak zeminlerinin karo plaka döşeli olduğu,banyo duvarlarında 7 sıra fayans kaplı olduğu,klozet ve duş aparatı bulunduğu,mutfak dolaplarının mdf-lam kapaklı olduğu belirtilmiştir.1.kat (3 )kapı nolu mesken;Zemin kat (2) kapı numaralı meskenin üzerinde yer almaktadır.Merdivenle çıkış sonrasında sağda apartmana cepheden bakıldığında solda kalan 1. Kat meskenidir.Girişi ahşap kapılıdır,iç kapıları ahşap,pencereleri pvc malzemelidir. Giriş,2 oda,salon,mutfak,banyo-tuvalet, balkon hacimlerinden ibarettir.Salon zemini laminat döşeli olup,diğer hacimlerin zeminleri seramik kaplıdır.Mutfağı mermerit bankolu olup,banko alınları seramik kaplıdıry. Banko altı ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur.Banyosunda duş kabini,dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur.Binanın teras çatısında yaklaşık 8 m2 alanlı tuğla duvarlı,duvarları sıvasız,üzeri etenit malzeme ile örtülmüş basit depo ilavesi mevcuttur.Taşınmaz 4198 Sokağa cepheli olup toplu taşıma araçlarının güzergahı olan Sırrı Atalay Caddesine yaklaşık 145 m.Yeşillik Caddesine yaklaşık 500 m.dire uzaklıkta bulunan konuma sahiptir.Taşınmaz civarında 2-3 katlı konut tipinde yapılaşmalar bulunmaktadır. Karabağlar 1 No'lu Aile Sağlığı Merkezi,Karabağlar 29 No'lu Aydın Aİle Sağlığı Merkezi,Uluğbey İlköğretim okulu, Ali Akatlar İlköğretim Okulu,Cevdet Güçlüer İlköğretim Okulu,Atatürk Endüstri Meslek Lisesi,Vilayetler Hizmet Birliği Gazi Anaokulu taşınmaza yürüme mesafesinde olan kamusal alanlardır.Taşınmaz civarında yol, elektrik,su kanalizasyon ,vb alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup,taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden yararlanma imkanının bulunduğu tespit edilmiştir
Adresi : Yunus Emre Mahallesi,4198 Sokak No:20 Karabağlar/İZMİR
Yüzölçümü : 122,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar Müdürlüğünün 03/12/2018 tarih,E.35134 sayılı yazıları ile "İmar planına göre konut alanına isabet etmekte olup,İmar ve Kitle hatları gerisinde bitişik nizam 3 kat konumdadır.Ancak İmar Kanunun 18.ve 33.maddelerine tabidir"yazmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında beyanlar hanesinde "İzmir 10 Sulh Hukuk Mahkemesinin 26/12/2016 tarih,2016/1419 esas sayılı ihtiyati tedbiri" bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : STADYUM METRO İSTASYONU KARŞISI,İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ D.BLOK KAT:3 MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI KONAK/ İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Karabağlar ilçesi Karabağlar mahallesi 31216 ada 14 parselde kayıtlı 127,00 m2 arsa vasfında taşınmaz olup,taşınmazın cinsi dışında komşu 13 parsel üzerinde ortak girişi olan zemin+1 kat olmak üzere 2 katlı 4 meskenli bina bulunduğu,binaya girişte sağ tarafta kalan meskenlerin (zemin ve 1.kat)satışa konu taşınmaz üzerine isabet ettiği belirlenmiştir.Zemin kat(1) kapı nolu mesken,keşif esnasında kapalı olması nedeniyle içi incelenememiş,ana girişten sonra sağda kalan dairedir.Girişi çelik kapılı olup pencereleri pvc malzemeli ve önleri ferforje demirlidir.;Ortaklığın giderilmesi kapsamında düzenlenen önceki bilirkişi raporuna göre iç kapılarının ahşap malzemeli,giriş ve 1 oda zemininin laminat,mutfak ve 1 oda zeminin karo plaka,1 oda ve banyo zemininin seramik kaplı olduğu,mutfağının hazır mutfak dolaplı olduğu banyosunda dolaplı lavabo ve duş kabini bulunduğu belirtilmiştir.1.kat (4)kapı nolu meskenin; merdivenle çıkış sonrasında solda apartmana cepheden bakıldığında sağda kalan 1.kat meskendir. Girişi ahşap kapılı olup pencereleri pvc malzemelidir.Keşif esnasında kapalı olması nedeniyle ortaklığın giderilmesi kapsamında düzenlenen önceki bilirkişi raporuna göre iç kapılarının ahşap malzemeli olduğu,giriş,1 oda ve salon zeminlerinin laminat,mutfak ve 1 oda zemininin karo plaka,banyo zemininin seramik(kalebodur tipi) kaplı olduğu,mutfağının hazır mutfak (mdf-lam kapaklı) dolaplı olduğu,banyosunda duvarların 8 sıra fayans kaplı olduğu,lavabo klozet ve duş kabini bulunduğu belirtilmiştir.
Adresi : Yunus Emre Mahallesi 4198 Sokak No:20 Karabağlar/İZMİR
Yüzölçümü : 127,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar Müdürlüğünün 03/12/2018 tarih,E.35134 sayılı yazıları ile "İmar planına göre konut alanına isabet etmekte olup,İmar ve Kitle hatları gerisinde bitişik nizam 3 kat konumdadır.Ancak İmar Kanunun 18.ve 33.maddelerine tabidir"yazmaktadır.
Kıymeti : 355.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında beyanlar hanesinde "İzmir 10 Sulh Hukuk Mahkemesinin 26/12/2016 tarih,2016/1419 esas sayılı ihtiyati tedbiri" bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 15:50 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 15:50 - 16:00 arası
Satış Yeri : STADYUM METRO İSTASYONU KARŞISI,İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ,D.BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI,KONAK/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR