İZMİR 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karabağlar'da 85 m² 2+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180987
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : KARABAĞLAR MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Bulunduğu Kat : 1

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5819 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
06.10.2020 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
27. İCRA DAİRESİ
2019/5819 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 39838 Ada, 11 Parsel, KARABAĞLAR Mahalle/Köy, Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün belirttiğine göre; 39838 ada 11 parselen bulunduğu bölge 13.08.2018 tarihinde onaylanan 3. Etap İHsan Alyanak mahallesi ve civarı uygulama imar planında, bir kısım yol bir kısım çocuk bahçesi alanında kalmakta olup plan notlarının 1.15 maddesine uyulacaktır. Ayrıca imar uygulaması yapılacak ada dahilinde kalmakta olup, imar kanununun 18 ve 33. maddesi hükümlerine tabidir.
İhalesi yapılacak Taşınmaz ruhsatsız, kaçak, imarı olmayan, zemin ve bir katlı bina olduğu, dosya borçlusunun (ihalesi yapılacak taşınmazın 1/2 oranında maliki) 1. katta ikamet etmekte olduğu, 1. kat; salon, geniş hol, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve balkondan ibaret 85.00 m² alanlı olduğu, salon ve bir oda zemini laminant parke kaplı, hol ve bir oda zemini seramik kaplı olduğu, mutfak; zemini seramik kaplı, duvarlar tavana kadar fayans işli, mutfakta banko olup, alt ve üst dolapları olmadığı, banyo; zemini seramik kaplı, duvarlar tavana kadar fayans işli, ayaklı lavabo, akım klozet ve duş nişi olduğu, Wc: alaturka hela taşı ve lavabo olduğu, dış doğramalar beyaz pvc doğrama, iç doğramalar panel Amerikan kapı olduğu, duvarlar sıva üstü plastik badanalı olduğu, dairenin soba ile ısıtıldığı, giriş kapısının pvc kapı olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Peker Mahallesi, 5077 Sokak, No:21/A Karabağlar/ İZMİR
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 06/10/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5819 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR