İZMİR 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karabağlar'da 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İZMİR 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061953
Şehir : İzmir
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15001 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 16:25
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 16:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 11. İCRA DAİRESİ
2018/15001 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, 6199 Ada, 39 Parsel, Muammer Akar Mahallesi, Zemin Kat, Mesken nitelikli, 3 Nolu Bağımsız Bölüm.
Parsel üzerinde zemin+3 katlı bina yer almaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Doğalgaz bulunmakta ve kullanılmaktadır. Taşınmaz bölgenin ana ulaşım aksarlından olan İnönü Caddesine yakın mesafede yer almaktadır. Konum ve ulaşım açısından merkezi olarak değerlendirilmiştir. Yakın çevresinde günlük hayatın gerektirdiği her türlü ihtiyacın karşılanabileceği imkan bulunmaktadır. Bölge eski ve yeni yapılaşmanın bir arada yer aldığı, gelişmiş olan bir bölge olup, etrafta yer alan binalarda daha benzer özellikte olduğu görülmüştür. Belediye hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Keşif sırasında daire açık bulundurulmuş ve iç kısmı gezilmiş gerekli incelemeler yapılmıştır. Daire salon, antre, 2 adet oda, 2 adet balkon, banyo kısımlarından oluşmaktadır. Balkonlardan biri kapatılmış ve küçük bir oda olarak kullanılmaktadır. Daire kullanım alanı yaklaşık olarak 90.00-m2 dir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapı, dış doğramalar pvc-çift camlıdır. Zemin kaplaması salon, hol ve odalarda laminant, mutfak banyo ve balkonlarda seramiktir. Mutfak dolapları hazır dolap, tezgah ise mermerittir. Banyoda klozet, hilton lavabo, duşakabin yer almaktadır.
Adresi : 288 Sokak No:11 Zemin Kat Daire: 3 Karabağlar / İZMİR
Yüzölçümü : 312 m2
Arsa Payı : 8/70
İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 11.12.2018 Tarih ve 36015 sayılı yazısında, söz konusu parselin ( İMAR PLANINA GÖRE KONUT ALANINA İSABET ETMEKTE OLUP, İMAR VEKİTLE HATLARI GERİSİNDE AYRIK NİZAM 4 KAT KONUMUNDADIR). olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 16:05 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 16:05 - 16:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Buca İlçesi, 7068 Ada, 10 Parsel, İNÖNÜ Mahallesi, 2.Kat, Mesken nitelikli, 3 Nolu Bağımsız Bölüm.
Parsel üzerinde zemin+3 katlı bina yer almaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Doğalgaz bulunmakta ve kullanılmaktadır. Taşınmaz bölgenin ana ulaşım aksarlından olan Cemil Şeboy Caddesine yakın mesafede, Koşuyolu Caddesinin ise üzerinde yer almaktadır. Konum ve ulaşım açısından merkezi olarak değerlendirilmiştir. Yakın çevresinde günlük hayatın gerektirdiği her türlü ihtiyacın karşılanabileceği imkan bulunmaktadır. Bölge eski ve yeni yapılaşmanın bir arada yer aldığı, gelişmiş olan bir bölge olup, etrafta yer alan binalarda daha benzer özellikte olduğu görülmüştür. Belediye hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Keşif sırasında daire açık bulundurulmuş ve iç kısmı gezilmiş gerekli olan incelemeler yapılabilmiştir. Daire salon, mutfak, antre, 3 adet oda, 2 adet balkon, banyo kısımlarından oluşmaktadır. Balkonlardan biri kapatılmıştır. Daire kullanım alanı yaklaşık olarak 110,00 m2'dir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları mobilya kapı, dış doğramalar pvc-çift camldır. Zemin kaplaması salon, hol ve odalarda laminant, mutfak, banyo ve balkonlarda seamiktir. Mutfak dolapları hazır dolap, tezgah ise granittir. Banyoda Klozet, hilton lavabo, küvetli dışakabin yer almaktadır.
Adresi : Koşuyolu Caddesi No:71 Kat:2 D:3 Buca/İzmir
Yüzölçümü : 193 m2
Arsa Payı : 6/24
İmar Durumu : Buca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 13.12.2018 tarih ve 3914 sayılı yazısında söz konusu parselin ( 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINDA BİTİŞİK NİZAM 4 KAT ŞEKLİNDE YAPILANMA KOŞULLU KONUT ALANINDA KALDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR). Olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 16:25 - 16:30 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 16:25 - 16:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar kesin ve süresiz banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15001 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR