İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Karabağlar'da 2+1 60m2 daire icradan satılıktır

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961575
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : ESENLİK MAH. / YEŞİLYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5296 TLMT
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 09:15
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 09:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 3. İCRA DAİRESİ
2018/5296 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 2952 Ada, 10 Parsel, YEŞİLYURT Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm
Mesken 2 oda 1 salon, mutfak, banyo, antre, wc ve balkonlardan ibarettir. Mutfak ve salon müşterek balkonludur. Tüm mahallerin yer döşemesi laminant, ıslak hacimler seramik, duvarlar plastik badanalı, pencereler pvc, iç kapılar amerikan panel kapı, mutfak alt ve üst dolaplı granit bankolu, banyoda duşyeri, klozet, lavabo, wc'de klozet, lavabo, giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken bina girişine göre son kat sol cephededir. Mesken çift cephelidir.
Binanın inşaat ruhsatı tarihi 04.02.1978, yapı kullanma izin belgesi alınmamış, binanın yaşı 40, yıpranma payı %40'dir. Meskenin brüt alanı 70.00m2, planlı alanlar imar yönetmeliğine göre net alanı 60.00m2dir. Bina 6 katlıdır. Zeminde 2 dükkan vardır. Her katta 2 daire vardır.
Adresi : Esenlik Mahallesi Şükrü Karaduman Caddesi No:99 Özen Apt. Çatı Katı D:10 Karabağlar/İZMİR
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 12/144
İmar Durumu : İzmir ili Karabağlar İlçesi Bölge Tapu sicil müdürlüğü kayıtlarından İzmir ili Karabağlar İlçesi Yeşilyurt Mahallesi 2952 ada, 10 parsel ticaret + konut alanına isabet etmekte olup bitişik nizam 6 kat konumundadır. Kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Askeri yasak ve güvenlik bölgesi içinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYEDE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5296 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR