İZMİR 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Karabağlar ilçesinde 3+1 daire icradan satılık

İZMİR 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908825
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BOZYAKA MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11668 ESAS
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2019 14:05
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
19. İCRA DAİRESİ
2017/11668 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre; İzmir İl, Karabağlar İlçe, 42293 Ada, 1 Parsel, BOZYAKA Mahalle, 2 Nolu Bağımsız Bölüm nitelikli taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre; gayrimenkul yaklaşık 8-9 yıllık, asansörsüz, tek blok ve tek girişli, bodrumlu, zemin + 3 katlıdır. Binaya dönülüp karşıdan bakıldığında konu daire binanın zemin katında ve binanın girişine göre sağ tarafında kalmaktadır. Konu daire yaklaşık olarak 95,00 m2. kullanım alanına sahiptir. Salon, 3 oda, mutfak, hol, banyo ve balkon, ebeveyn banyosundan oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Dış doğrama pvc çift camlı ve demir korkulukludur. İç bölme kapıları amerikan kapıdır. Tüm duvarlar ince sıva üstü boyalıdır. Salon, hol ve üç oda zemin kaplaması laminant, diğer kısımlar ise seramik kaplıdır. Banyo ve ebeveyn banyosu seramik kaplı, klozet, hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfak granit bankolu hazır mutfaktır. Daire doğalgaz bulunmakta ve kullanılmaktadır. Taşımmazın bulunduğu bina yaya ve araç trafiği bakımından yoğun olmayan bir konumda yer almakta olup, bölgenin ana ulaşım akslarından olan Saim Çıkrıkçı caddesine yaklaşık 200 metre mesafede yer almaktadır. Ulaşım ve konum açısından oldukça merkezidir. Orta gelir grubu tarafından tercih edilen, gelişmekte olan bir bölgededir. Eğimli bir topografik araziye sahiptir. Bölgede bulunan binalar genelde bitişik nizam ve 3-4 katlıdır. Bina zemin katlarında genelde daire yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Bozyaka Mahallesi 2975 Sokak No:2/1 Zemin Kat Daire:2 Karabağlar / İZMİR

Ana Taşınmaz Yüzölçümü : 258,00 m2

Arsa Payı : 1/8

İmar Durumu : Karabağlar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 14/09/2017 tarih ve E.22723 sayılı cevabı yazısında; taşınmazın bulunduğu parselin "Konut alanına" isabet etmekte olduğu, imar ve kitle hatları dahilinde kalınarak bitişik nizam 4 kat konumda olduğu belirtilmiş olup; ayrıntısı belediye kayıtlarından öğrenilebilinir.

Kıymeti : 265.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrasının (ş) bendi Uyarınca KDV'den istisnadır.

Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 30/09/2009 tarihli beyan şerhi ile Kömürlük, Bodrum Kat (2) Nolu Kömürlük eklenti bilgisi vardır. Ayrıntısı dosyasından ve tapu bilgilerinden öğrenilebilinir.

1. Satış Günü : 19/02/2019 günü 14:05 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:05 - 14:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Adresi tespit edilemediğinden tebligat yapılamayan ve İİK nın 127.maddesi gereği adresi hiç tespit edilemeyen ilgililere e-satış portalında yapılan elektronik ilan ile gazete ilanını ilan tebliğ yerine kaim sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11668 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR