İZMİR 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Güzelbahçe'de çatı aralı daire icradan satılıktır

İZMİR 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944924
Şehir : İzmir / Güzelbahçe
Semt-Mahalle : YELKİ MAH. / GÜZELBAHÇE
Oda Sayısı : 4+1
: 86
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12933 Esas
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
24. İCRA DAİRESİ
2018/12933 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İzmir ili Güzelbahçe ilçesi Yelkiköyü, Cilt.17, sayfa:1628, 516 ada 1 parsel,9.106,65m2 yüzölçümlü,ana taşınmaz nitelik arsa olan,A2 Blok, 2. kat, 8 nolu bağımsız bölümün tamamı
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Parselde 9 blok mevcut olup sitede açık otopark, açık yüzme havuzu, çocuk parkı, barbekü alanı ve kapıcı mevcuttur. Sitenin peyzajı düzgün yapılmıştır. Konu bağımsız bölümün yer aldığı A2 blokta 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Konu çatı aralı mesken rapor ekindeki vaziyet planında işaretli A2 blokta, girişleri karşımıza alıp A bloğa bakınca soldaki girişten girip merdivenden çıkınca sağdaki bağımsız bölümdür. Konu çatı aralı mesken projesine göre 4+1 olup dosyada yer alan, Güzelbahçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 30.10.2018 tarihli, 5646 sayılı yazısına göre net 86 m2, brüt (duvarlar dahil) 117 m2 alana sahiptir. Ancak yerinde projede çatı olarak görünen dosyamızda bulunan ekteki projede sarı ile işaretli yerlerin de kullanıldığı görülmüştür. Konu mesken alt katta antre, salon, mutfak, banyo, biri ebeveyn banyolu olmak üzere 3 oda, 2 balkon, üst katta ise 1 oda, banyo-wc ve terastan oluşmaktadır. Çatı aralı meskende salon, mutfak ve odalarda zeminler masif parke, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfak, banyo, hol ve balkonlarda zeminler seramik kaplıdır. Banyolarda duvarlar fayans kaplıdır, duş yeri, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskenin ışıklığa bakan yaşam mahali bulunmamaktadır. Meskende ısıtma tesisatı mevcuttur.Meskenin genel olarak kaliteli malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olduğu görülmüştür.Dubleks mesken 2 cephelidir, etrafı açık olup havuz ve şehir manzaralıdır. Konu taşınmazın keşif anında boş olduğu görülmüştür.Güzelbahçe Tapu Müdürlüğünde konu taşınmaza ait kat irtifakı projesi bulunmadığı görevli memurca bilirkişiye bildirilmiştir. Bunun üzerine Güzelbahçe Belediyesi?nde yapılan incelemede bilirkişice incelenen dosyadaki kat irtifakı projesindeki ruhsat kaşesine göre taşınmazın 21.11.2014 tarihinde ilk yapı ruhsatı aldığı saptandığından konumuz çatı aralı mesken 4 yaşında kabul edilmiştir.Güzelbahçe Tapu Müdürlüğünde bilirkişice incelenen ekteki kat irtifakı projesine göre blok bazında ve bağımsız bölüm bazında yer tespiti tereddütsüz olarak yapılmış, dosyamızdaki fotoğraflarda işaretlenen bağımsız bölümün rapora konu bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken olduğuna emin olunmuştur.
Adresi : Yelki Mah. 2330 Sok. N:1-G Yelki Yel Değirmemin Evleri A2 BlokK. 2 D: 8 Güzelbahçe / İZMİR
Yüzölçümü : 9.106,65 m2
Arsa Payı : 489407/36426600
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı TAKS:0,30, KAKS:0.90, Ayrık Nizam 3 kat gabarili konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : İki adet zeytin ağacı Fatma Şengüder'e ve iki adet zeytin ağacı yelki köyü tüzel kişiliğine aittir
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12933 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR