İZMİR 4. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Gaziemir'de 2+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009958
Şehir : İzmir / Gaziemir
Semt-Mahalle : YEŞİL MAH. / GAZİEMİR
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bulunduğu Kat : 3
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12153 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
4. İCRA DAİRESİ
2018/12153 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri 1-TAPU KAYDI : İzmir, Gaziemir ilçesi Yeşil mahallesi, 2013 ada, 1 parselde kayıtlı, 1.662,00 m2 alanlı 1/40 arsa paylı 20. Blok 3. katta 7 nolu Mesken vasıflı bağımsız bölümün borçlu adına kayıtlı olduğu. Tapu kaydının eklenti hanesinde 7 nolu kömürlük eklenti şerhinin yer almakta olduğu tespit edilmiştir.
2 -GAYRİMENKULÜN GENEL EVSAFI :
Mesken dairenin içinde yer aldığı ana yapı B.Arme kolonlu, tuğla duvarlı olarak inşa edilmiştir.Mesken dairenin 2 oda, salon, mutfak, WC, Banyodan ibaret , kat giriş kapısı çelik kapı, iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri pimapen doğramalı ve dışları panjurlu, mutfak ön tarafındaki balkon camlı camekanlı. salon ve odaların tabanı lamine parke kaplı ,sulu hacimleri seramik kaplı, iç duvarları boya ve badanalı , dış cephe mantolamalı,mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı ve mermer bankolu , WC, Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı .Wc-banyoda lavabo , klozet ve duşa kabin yeralmakta olduğu, Elektrik ve suyu mevcut olan meskenin doğalgazlı kat kalorifer ısıtmalı olup %25 oranında yıpranmış olan meskenin 70M2 alanlı olduğu ve içerisinde ismini söylemekten imtina eden bir şahsın kiracı olarak ikamet etmekte olduğu tesbit edilmiştir.
3-İMAR DURUMUNA GÖRE:Gaziemir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.10.2018 gün ve 10553 sayılı yazısı ile Tespit konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında TAKS: 0,25, KAKS :1.25MT koşullu bitişik nizam 5 kat gabarili inşaat müsaadeli imar durumlu olduğu tespit edilmiştir.
Tesbit konusu taşınmazların halihazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi oluşu, her türlü Belediye hizmetlerinden iyi derecede istifade edişi, iki taraflı tamamen sokak ve parka cepheli oluşu.600 mt ilerisinde Gaziemir Devlet hastanesi yerleşkesinin yer almakta oluşu.taşınmaz üzerindeki yapının inşa tarzı,bulunduğu kat ve yıpranma oranı nazara alındığında serbest piyasa alım satım rayiçlerine göre arsa payıda dahil olmak üzere ; 225.000,00 TL olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Gaziemir ilçesi 87 sokakta 3 kapı nolu Bayram Apartmanının 3. katındaki 7 nolu mesken dairesidir.
Yüzölçümü : 1.662,00 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12153 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR