İZMİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Gaziemir Atıfbey'de 123 m² mesken icradan satılıktır

İZMİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152833
Şehir : İzmir / Gaziemir
Semt-Mahalle : ATIFBEY MAH. / GAZİEMİR
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7331 Esas
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
22.06.2020 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. İCRA DAİRESİ
2018/7331 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Atıfbey Mahallesi, 1362 Ada, 1 nolu parselde kayıtlı, 90848/744820 arsa paylı, 4. kat, 12 Giriş, 8 nolu,bağımsız bölümdeki mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi. Satışa konu taşınmaz tarif olarak Gaziemir Belediyesinden güney yönde Prof. Dr.Türkan Saylan Caddesi üzerinde ilerleyip sola Feridun Pözüt Caddesine ve ardından sağa 64 Sokağa dönünce ilerde sağ kolda 12 kapı numarasıyla yer alır. Taşınmaz oldukça merkezi konumda yer almakta olup taşınmaza izban, dolmuş ve otobüs ile ulaşım mümkündür. Gaziemir METRO AVM’ nin hemen arka sokağında olmasının yanı sıra her türlü dükkan, banka, restoran, kafelerin bulunduğu bir bölgede olması tercih sebebidir. Meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Konu yapı zemin+4 kattan ve toplamda 9 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur. Bina giriş kapısı camlı aluminyum kapıdır, giriş holü zemini seramik ve merdivenler mermer kaplıdır. Binada zemin katta, apartman girişi, sığınak, 1 adet mesken, normal katlarda 2’şer adet mesken bulunmaktadır. Mesken binada 4.katta (son katta), asansörden çıkınca soldaki kapıdır. Başka bir deyişle binaya 64 Sokaktan bakıldığında 4.katta (son katta) sağdaki bağımsız bölümdür. (Bağımsız bölümün yeri rapor eki fotoğraflarda işaretlenmiştir.) Mesken 3+1 olup net 123 m2, brüt (duvarlar dahil) 138 m2 alana sahiptir. Mesken salon, mutfak, biri ebeveyn banyolu olmak üzere 3 oda, banyo-wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende salon ve odalarda zeminler laminat parke, diğer zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfakta hazır mutfak dolabı, banyolarda duş yeri, cam duşkabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramadır. Meskenin ışıklığa bakan odasının bulunmadığı ve genel olarak kaliteli malzeme ve işçilikle imal edildiği görülmüştür. Mesken 3 cephelidir, önü açıktır, hem 64 Sokağa, hem 70 sokağa bakmaktadır. Taşınmazın 2010 yılında yapıruhsatı aldığı saptandığından konumuz mesken 8 yaşında kabul edilmiştir. Taşınmaz Gaziemir Atıfbey Mahallesinde, Gaziemir Belediyesine 700 metre mesafede yer alır.
Adresi : Atıfbey Mahallesi, 64 Sokak, No:12, Kat:4, D:8 Gaziemir / İZMİR
İmar Durumu : Dosyada yer alan Gaziemir Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün 06.06.2018 tarih, 6236sayılı yazısı ekindeki imar durumuna göre konu parsel ayrık nizam, 5 kat, E:1.50 olmak üzere TM1 (ticaret seçenekli konut) imarlıdır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 22/06/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede
Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergileri ile 1/2 tapu harcı satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7331 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR