DİKİLİ İCRA DAİRESİ

İzmir/Dikili'de 125 m² dubleks daire icradan satılıktır

DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038382
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : KABAKUM MAH. / DİKİLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/163 TLMT
Muhammen Bedeli
:
462,200 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ İCRA DAİRESİ
2018/163 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Bilgileri : İzmir İli Dikili İlçesi Kabakum Mahallesi Derekenarı Mevkii, 44 ada, 1 parsel, 294,00m² yüzölçümlü, bahçeli kargir dubleks ev Ana Taş. Nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz denize yakın bir mesafede olup parsel üzerinde inşaat alanı yaklaşık olarak 125,00m² yüzölçümünde dubleks mesken bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı kiremit ile kaplıdır. Dubleks mesken zemin katta salon mutfak, tuvalet; 1.katta 1 oda, banyo ve tuvalet; çatı arasında banyo + tuvalet ve 2 oda bulunmaktadır. Salon + mutfak tabanı dekoratif taş kaplı, diğer oda tabanları laminant parke kaplıdır. Banyo ve tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır.Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur. Binanın zemin katında teras ve birinci katında 1 balkon bulunmaktadır.Zemin kat terası pergola ile kapatılmıştır.Binanın dış cephe pencere ve kapı doğramaları renkli pvc, giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları ahşaptan imal edilmiştir.İç duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Bina alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Kabakum Mah.Grupkent Sitesi 10.Sok. No:20 Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 294,00 m2
İmar Durumu : Dikili Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05/08/2019 tarih ve 5272 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın onaylı 1/1000 Ölçekli imar planında Ayrık Nizam 2 kat konut alanında kalmakta olup TAKS: %15, KAKS:%30 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 462.200,00TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/163 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR