DİKİLİ İCRA DAİRESİ

İzmir/ Dikili İsmetpaşa Mahallesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır

DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116653
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : İSMETPAŞA MAH. / DİKİLİ
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/55 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
İCRA DAİRESİ
2018/55 TLMT.

İİK 133.MADDEYE GÖRE
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Bilgileri : İzmir İli Dikili İlçesi İsmetpaşa Mahallesi, Burmalı Çeşme Mevkii, 46 ada, 55 parsel, 283,00 m² yüzölçümlü, 1+çatı katı, 2 bağımsız bölüm nolu, 2/6 arsa pay/paydalı, mesken bağımsız bölüm nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Dikili ilçesinin ana arterlerinden Atatürk Bulvarının bir arka sokağı konumludur. Taşınmaz şehir merkezinde olup, Kipa Süpermarket ve Carrefour SA markete yakın mesafededir. Söz konusu taşınmaz betonarme karkas tarzında zemin+1 normal kat+çatı katı inşa edilmiştir. Binanın dış yüzey,cephe boyası ile boyalı olup,giriş holü, sahanlıklar ve merdiven basamakları mermer kaplama,duvarlar plastik boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın zemin katında 1 nolu bağımsız bölüm, 1. Kat ve çatı katında 2 ve 3 nolu bağımsız bölümler olmak üzere toplam 3 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişinin sağ ön tarafında 1. Kat +çatı katında konumludur. Binanın dış görünümü ve bahçesi bakımlıdır. Teras alanı dahil yaklaşık brüt 130 m2 büyüklüğünde olan taşınmazın giriş kapısı çelik, pencereler PVC yapılıdır. Bina doğu cepheden girilmekte olup, davaya konu daire doğu-batı-kuzey olmak üzere üç cephelidir.
Adresi : İsmetpaşa Mah.78 Sok. No:12/2 Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 283,00m2
Arsa Payı : 2/6
İmar Durumu : Dikili Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 06/03/2018 tarih ve 1127 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın onaylı imar planında konut amaçlı planlanan alanda kalmakta olup Ayrık Nizam, 2 kat, TAKS:0,30 KAKS:0,60 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : Söz konusu taşınmaz Dikili İcra Hukuk Mahkemesinin 11/12/2018 tarih ve 2018/43 E.- 2018/134 K. Sayılı ilamı ile tespit edilen 300.000,00TL bedel üzerinden satılarak paraya çevrilecektir.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Satışa konu taşınmazın beyanlar hanesinde "Yönetim Planı 21/02/2014 tarih ve 1439 yevmiye" şerhi mevcuttur.
Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale İ.İ.K 133. Maddeye göre açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarını ve satış masraflarını geçmesi şartı ile ihale edilir, alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmazı satın alanlar, halenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya İ.İ.K. Nun 130. Maddesi gereğince verilen süre içersinde nakten ödemek zorundadır.İhale damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 133.Maddesi uyarınca, Bu artırma ilgililere tebliğ edilmeyip yalnızca satıştan en az yedi gün önce yapılacak ilanla yetinirilir. Bu artırmada, teklifin 129,uncu maddedeki hükümlere uyması şartıyla taşınmaz en çok artırana ihale olunur. Bu nedenle tebligat yapılmasına yer olmaz, ayrıca adres tahkiki yapılmaz.Gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/55 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR